چاپ این نوشته
در نشست خبری المپیاد ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد:

اصفهان، میزبان بزرگترین رویداد ورزشی علوم پزشکی کشور / دو هزار و دویست سفیرِ ورزشکارِ سلامت، میهمان شهر گنبدهای فیروزه ای

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت ۲ هزار و هفتصد نفر در یک المپیاد را در تاریخ المپیادها بی سابقه دانست و افزود: از این رو خرسندیم که این المپیاد در استان اصفهان برگزار می شود و این کار به پشتوانه تلاش شبانه روزی چندماهه دانشجویان و کادر این دانشگاه صورت خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبارسلامت صدای سلامت، ذبیح الله شاهمرادی در نشست خبری دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور که ظهر امروز در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان برگزار شد گفت: المپیادهای ورزشی دانشجویان اتفاق بسیار مهم و بزرگی است که امسال در اصفهان رخ خواهد داد.

رئیس کمیته اجرایی دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی کشور افزود: پس از سال های ۷۷ و ۸۶ این سومین باری است که استان اصفهان میزبان این مسابقات ملی است و خوشحالیم که این اتفاق در پایتخت فرهنگی جهان اسلام و شهر گنبدهای فیروزه ای افتاده است.

به گفته این مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در چند دوره از المپیادهای گذشته رتبه های اول تا سوم و در اولین دوره ورزش های همگانی در ساری هم مقام قهرمانی کشور را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر تحصیل که وظیفه اصلی هر دانشجوست، این قشر به عنوان قشر نخبه و آرمان خواه ،علاوه بر رشته تحصیلی خود در یک رشته دیگر توانایی و استعداد خود را می تواند محک بزند و برنامه هایی از این دست در شناخت و پرورش استعدادها کمک کننده است.

*دانشجویان علوم پزشکی، سفیران سلامت

شاهمرادی خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان قبلی که در این المپیادها بودند هم اکنون در تیم های حرفه ای مشغول به ورزش هستند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه این دانشجویان طلایه داران عرصه سلامت در جامعه هستند، ابراز کرد: سلامت جامعه در آینده در دست این دانشجویان است پس اگر خودشان سالم نباشند انتظاری نمی توان داشت که وظیفه خطیر مراقبت از سلامت مردم را از آنان داشت.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون ورزش که امر به ورزش امر به معروف است، اذعان داشت: وظیفه ما دعوت به وارد شدن دانشجویان حوزه علوم پزشکی در عرصه ورزش و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی ورزشی است.

ذبیح الله شاهمرادی همچنین گفت: از ۹ هزار دانشجوی پزشکی حدود ۳ هزار نفر از امکانات ورزشی به هر طریقی استفاده می کنند که به دنبال افزایش این آمار هستیم.

رئیس کمیته اجرایی در بیان مسائل فنی این دوره از مسابقات تصریح کرد: این مسابقات شامل دوازده در دو گروه اجتماعی و انفرادی و در عناوین فوتبال، والیبال، کشتی، تنیس روی میز، تیراندازی، شنا، بدمینتون، بسکتبال، شطرنج، دوومیدانی، کاراته و تکواندو با شرکت ۲هزار و ۲۰۰ دانشجو برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این دانشجویان از ۵۳ دانشگاه علوم پزشکی شهرهای مختلف کشور با همراهی ۴۰۰ سرپرست و مربی و همراه به استان اصفهان اعزام خواهند شد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن اشاره به اهمیت داوری به دلیل سطح بالای مسابقات ابراز کرد: ۱۸۰ داور این دوره از مسابقات را قضاوت خواهند کرد که همگی از داوران ملی و برخی هم از داوران بین المللی هستند.

* حضور اصفهان در تمامی عناوین ورزشی

بنا به گفته های ذبیح الله شاهمرادی، ۱۳۶ نفر شامل دانشجویان، سرپرستان و همراهان در این المپیاد شرکت خواهند کرد که اصفهان هم مانند تبریز، تهران، مشهد و شیراز در هر ۱۲ رشته ورزشی حضور دارد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان داشت: ما برای بهتر برگزار کردن این المپیاد از فضاهای ورزشی دانشگاه اصفهان، دانشگاه فنی مهاجر و برخی فضاهای شهری هم بهره خواهیم برد و سعی بر این داریم که المپیاد امسال را با برنامه های فرهنگی مانند جنگ شبانه، پخش فیلم های سینمایی،تورهای اصفهان گردی، بازدید از آثار باستانی و شرکت در نماز جمعه متنوع و مفرح برگزار نمائیم.

وی از زمان افتتاحیه این المپیاد خبر داد و گفت: مراسم افتتاحیه عصر جمعه ۲۲ مرداد ماه در سالن شهید نیلفروش زاده با حضور مقام عالی وزارت و معاونین محترم و هنرمندانی چون صابر خراسانی به صورت رسمی همراه با رژه شرکت کنندگان برگزار و همچنین در این مراسم از پیشکسوتان عرصه ورش در حوزه علوم پزشکی تقدیر به عمل خواهد آمد و در پایان مشعل المپیاد روشن خواهد شد.

صلح و دوستی، رفاقت در عین رقابت، جوانمردی و حفظ منش پهلوانی در کنار قهرمانی، احترام به پیشکسوت، رعایت عدالت در امکانات و داوری از شعارهای دانشجویان شرکت کننده در دوازدمین المپیاد ورزشی علوم پزشکی سراسر کشور است.

دبیر المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور هم در بین خبرنگاران گفت: واقعیت این است که جوانانی که در دانشگاههای علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند دارای استعدادهای زیادی هستند که باید در عرصه هایی این استعدادهای به بروز و ظهور کند و پروروش یابند که نگاه سلامت محور معاونت دانشجویی وزارت بهداشت می تواند کمک خوبی به این دانشجویان بدهد.

جلال نژادجواد همچین اذعان داشت: امروزه در وزارت بهداشت، توسعه ورزش یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت است که این چند سال اخیر هم اهتمام ویژه ای به این موضوع شده که نتایج آن هم امروزه قابل لمس است.

نژادجواد ادامه داد: توانایی عملی خود را در زمینه ورزش در وزارت بهداشت افزایش دادیم از سال گذشته هر دو المپیاد قهرمانی و همگانی را برگزار کردیم که نتایج خوبی هم در بر داشت.

* المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی، برگی ماندگار در تاریخ ورزشی ایران

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت ۲ هزار و هفتصد نفر در یک المپیاد را در تاریخ المپیادها بی سابقه دانست و افزود: از این رو خرسندیم که این المپیاد در استان اصفهان برگزار می شود و این کار به پشتوانه تلاش شبانه روزی چندماهه دانشجویان و کادر این دانشگاه صورت خواهد گرفت.

مشاور وزیر بهداشت در امور ورزش خاطرنشان کرد: در اردیبهشت سال جاری شاهد این بودیم که از بین ۸ هزار دانشجوی علوم پزشکیِ خوابگاهی، بیش از ۶ هزار و پانصد نفر از آن ها درگیر ورزش همگانی شدند.

جلال نژادجواد تصریح کرد: توجه به مسائل فرهنگی و معنوی از الزامات برگزاری این المپیادهاست که هم قبل از برگزاری و هم در حین برگزاری باید به آن ها توجه ویژه ای داشت.

این مدیرکل وزارتی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره بودجه این دوره از المپیادها بیان کرد: امسال ۲۵ میلیارد ریال برای این المپیاد در نظر گرفته شده است که این میزان با میالغ در نظر گرفته برای فعالیت های مشابه در کشور بسیار کمتر است و ما در سال اقتصاد مقاومتی به این امرو توجه ویژه داشتیم و با همین مبلغ کم به دنبال افزایش بهره کاری هستیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از تقارن این المپیاد با جو المپیکی کشور هم یادی کرد و گفت: با با در نظر داتشن تمامی پارامترهای لازم بهترین زمان را همین زمان دانستیم و برگزاری المپیاد در زمان دیگری مقدور نبود.

* دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بالاترین فضای ورزشی را در اختیار دارد

قائم مقام معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم میهمان آخرین این نشست بود که به خبرنگاران گفت: یکی از دلایل انتخاب اصفهان، بالا بودن پتانسیل فضای ورزشی ما بود که با وجود استاندارد بین المللی که حاکی از میزان ۲ متر برای هر نفر است، ما در دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان شاهد فضای ۲.۳ متر مربعی برای هر نفر هستیم.

اسماعیلیان فعالیت های عمرانی ورزشی این دانشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برای نمونه استخری ما برترین استخر استان است و ما تنها دانشگاه در سطح کشور هستیم که از سالن تیراندازی برخوردار است.

مسئول کمیته فنی المپیاد در پایان خاطرنشان کرد: ما در این دانشگاه علوم پزشکی هیچ خوابگاهی را نداریم که از امکانات ورزشی متمرکز و درون خوابگاهی بهره مند نباشد.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۲۲ تا ۲۸ مردادماه سال جاری میزبان دوازدهمین دوره از المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه علوم های پزشکی سراسر کشور خواهد بود.

صدای سلامت (2)

telegram

Go to TOP