چاپ این نوشته
رئیس بسیج پزشکی خبر داد:

نخستین شهید جامعه پزشکی ایران در سوریه / یک پزشک مفقود و یک پرستار اسیر

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور از شهادت نخستین فرد جامعه پزشکی ایران بر اثر تیراندازی تکفیری‌ها به آمبولانس بهداری در سوریه خبر داد و گفت: در حال حاضر یک پزشک مفقود و یک پرستار نیز در دفاع از حرم و حریم ایران اسلامی در سوریه اسیر است.

به گزارش سروس اخبارسلامت صدای سلامت، محمد رئیس زاده با اشاره به اینکه پرنده ای دیگر از سپیدپوشان جامعه پزشکی در دفاع از حرم و حریم ایران اسلامی پرکشید، اظهار داشت: بسیجی شهید محمدحسن قاسمی – تکنسین بیهوشی بیمارستانهای میدانی در تیراندازی تکفیری‌ها به آمبولانس بهداری آسمانی شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به شهادت نخستین شهید جامعه پزشکی ایران در حلب سوریه ادامه داد: در حال حاضر یک پزشک مفقود و یک پرستار نیز در دفاع از حرم و حریم ایران اسلامی در سوریه اسیر است.

رئیس زاده در ادامه با بیان اینکه یک پرستار دیگر هم به دلیل مجروحیت با ۷ تا ۸ گلوله که در سوریه مورد هدف قرار گرفته بود، هم اکنون در وضعیت بستری و جانباز شده است، بیان کرد: این افراد از جامعه پزشکی نه تنها برای دفاع از حرم؛ بلکه به واقع برای دفاع از حریم ایران اسلامی در سوریه به خدمت پزشکی و آن هم به صورت داوطلبانه پرداختند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد حفظ امنیت پزشکان و پرستاران در این مناطق، عنوان کرد: معمولاً پست‌های امداد و بیمارستان‌ها دور از خطوط درگیری بنا می‌شود، اما برای اعزام مجروحین لازم است که به مناطق درگیری اعزام شوند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور تشریح کرد: از طرفی ما با گروهایی درگیر هستیم که به هیچ قانونی پایبند نیستند، در حالیکه رعایت حریم گروهای پزشکی و حمله نکردن به آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها جزو کنوانسیون‌های شناخته شده بین المللی است.

رئیس‌زاده خاطرنشان کرد: البته این موضوع سند افتخاری است که نشان دهنده حضور اعضای شریف جامعه پزشکی در صحنه درگیری با دشمنان وحشی‌صفت برای دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت(ع) است.

تسنیم

telegram

Go to TOP