چاپ این نوشته
افزایش تقاضا برای ایمپلنت به دلیل ازدیاد پوسیدگی دندانی

بیمه‌های پردرآمد خدمات دندانپزشکی را پوشش دهند

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به افزایش تقاضا برای ایمپلنت به دلیل ازدیاد پوسیدگی دندانی گفت: بیمه‌های پردرآمد خدمات دندانپزشکی پوشش دهند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، باقر شهنی زاده در حاشیه ششمین همایش ایمپلنت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر آموزش‌های پراکنده ای در بخش‌های مختلف مانند انجمن‌های دندانپزشکی و همچنین در برخی مراکز آموزشی تجاری با دیدگاه‌های خاص اقتصادی در زمینه ایمپلنت ارائه می‌شود و در مواردی دندانپزشکان برای دریافت این آموزش‌ها مجبور به خروج از کشور می‌شوند، اظهار داشت: هدف ما این است که برای کاهش مشکلات و هزینه‌ها این کریکولوم اجرایی شود زیرا وقتی بر اساس شواهد علمی مشخص شود که روشی در زمینه درمانی موفق است و می‌تواند نیاز درمانی بیماران را برطرف کند باید وارد آموزش‌های دانشگاهی شود.

شهنی زاده اظهار داشت، در تمام دنیا این اتفاق افتاده است اما در کشور ما فقط دو واحد تئوری ایمپلنت در رشته دندانپزشکی آموزش داده می‌شود و ما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل یکسال آموزشی برای این منظور در نظر گرفته شود. در حال حاضر تقاضا برای ایمپلنت در کشور افزایش یافته است و یکی از دلایل آن افزایش میزان پوسیدگی‌ها، اهمیت دادن بیشتر به زیبایی و همچنین بی نیاز شدن ایمپلنت به دندان‌های دیگر است؛ به همین منظور راه اندازی کریکولوم آموزشی مدون می‌تواند یک سری از نیازها در این زمینه را برطرف کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در بیشتر کشورهای جهان وقتی دندانپزشکی فارغ التحصیل می‌شود می‌تواند ایمپلنت را برای بیماران انجام دهد اما در ایران دندانپزشکان بعد از فارغ التحصیلی توانایی کافی برای انجام این کار را ندارند و باید این مسئله به طریقی حل شود؛ آموزش‌های موجود نیز مدون و برنامه ریزی شده نیستند و لازم است وزارت بهداشت راهکاری برای ایجاد هماهنگی و نظم در این قسمت اتخاذ کند.

رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با تاکید بر لزوم پوشش بیمه ای خدمات دندانپزشکی اظهار کرد: گسترش خدمات دندانپزشکی و نیاز به آن می‌طلبد که بخش دولتی نیز وارد این حوزه شوند؛ بخش دولتی در بسیاری از موارد متولی بیمه‌ها است و در عین حال بیمه‌های تکمیلی وجود دارند اما لازم است برای حفظ بیشتر سلامت جامعه بیمه‌های بسیار پردرآمدی در زمینه درمان‌های دندانپزشکی وارد شوند.

تسنیم

telegram

Go to TOP