چاپ این نوشته
با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛

افتتاح دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت و مقامات استانی در اصفهان آغاز شد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، آئین افتتاح دوازدهمین الپمیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور عصر امروز با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از شرکت کنندگان در این المپیاد در سالن ورزشی شهید نیلفروش زاده دانشگاه اصفهان برگزار شد.

المپیاد امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان برگزار و تمام مسئولین این دانشگاه تلاش خود را بر هر چه بهتر برگزار شدن این المپیاد به کار گرفته اند. مراسم افتتاحیه این رخداد عظیم ورزشی با حضور وزیر بهداشت، استاندار اصفهان، رئیس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس و با مجری گری رضا رشیدپور و سایر هنرمندان و هنرپروران کشوری همراه بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نخستین سخنران این مراسم بود که در جمع دانشجویان ورزشکار گفت: امر ورزش در دانشگاه علوم پزشکی پدیده بسیار مهمی است زیرا خود این دانشجویان عاملان ارتقاء سلامت جامعه هستند.

غلامرضا اصغری افزود: سلامت و ورزش دو امر نا گسستنی هستند و دائماً به هم پیوند خورده اند و باید در هر جامعه ای به این دو مقوله توجه ویژه ای شود.

اصغری با اشاره به حضور ۲ هزار و ۷۰۰ ورزشکار و همراه در اصفهان خاطرنشان کرد: امیدواریم تمام شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات خاطره خوبی از استان اصفهان داشته باشند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت هم سخنران بعدی این همایش بود. این مقام مسئول گفت: تا چند سال پیش تنها ۱۵ درصد دانشجویان در ورزشِ دانشگاه شرکت می کردند که این رقم امروزه به ۳۷ درصد رسید و این نوید خوبی برای وزارت بهداشت است.

محمدضا فراهانی افزود: در این دوره از مسابقات که در استان اصفهان برگزار می شود، ۲ هزار و ۷۰۰ نفر شرکت کردند که در ۱۲ رشته به رقابت می پردازند.

رئیس المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی ضمن اشاره به تقارن ایام این المپیاد با المپیک ادامه داد: تعداد ورزشکاران یک ششم ورزشکاران شرکت کننده در المپیک ریو شرکت می کنند و این خود پدیده ورزشی بزرگی در کشور است.

وزیر بهداشت هم طبق عادت همیشگی زیاد حاضرین را منتظر نگذاشت و پس از یاد نام حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و اجرای زیبای نمایشی دانشجویان در این رابطه به روی جایگاه رفت.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی در بین ۲ هزار و ۷۰۰ دانشجوی پسر از ۵۳ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور گفت: از تمامی ۳۰۰ دست اندرکار برگزاری این المپیاد تقدیر و تشکر می کنم.

وی ادامه داد: آرزو می کنم که دولت جمهوری اسلامی ایران به تمام وعده هایش در جهت سربلندی ملّت دست پیدا کند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بزنگاه هایی در زندگی ما پیش می آید که می فهمیم در خداشناسی مشکل داریم که از همین رو به شما جوانان توصیه می کنم خداشناسی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

این عضو از کابینه دولت در ادامه بیان نکات اخلاقی به حضار گفت: در زندگی بزنگاه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند انسان را کامل از راه خود خارج کند و تفاوتی ندارد که سیاست‌مدار باتجربه باشیم یا فرد عادی و از همین رو همیشه باید به یاد خدا باشیم.

قاضی زاده هاشمی از اهمیت ورزش هم یادی کرد و گفت: آنچه ما بایستی ما باید انجام بدهیم داشتن مجموعه خوب ورزشی است که این تلاش ها در اصفهان به خوبی به ثمر نشسته و خدمات ورزشی خوبی را می تواند ارائه بدهد.

مقام عالی وزارت بهداشت در پایان سخنان خود در بین ۲ هزار و ۷۰۰ دانشجو تصریح کرد: امیدواریم فرصت ورزش برای تمام دانشجویان علوم پزشکی مهیا شود و همگی سفیران سلامت باشند.

رضا رشیدپور شخصیتی بود که مجری گری این مراسم را بر عهده داشت و زیبایی هر چه تمام تر شور و نشاط درخوری به این مراسم می داد. اجرای زیبای هنرمند به نام اصفهانی، جهانبخش سلطانی از ابتکارات جالب اصفهانی ها در این مراسم بود که در کنار اجرای زنده و زیبای وطنم با صدای روزبه نعمت اللهی رنگ و بوی ملّی به مراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور داده بود.

به نمایش گذاشتن هنرهای اصیل اصفهان همچون قلم زنی، از دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود اما به هر حال نمی شد فردی در این همایش شرکت بکند و از هوای بسیار گرم  بیش از ۳۵ درجه ای اصفهان گلایه مند نباشد که به طبع این دما در سالن افزایش هم پیدا کرد.

telegram

Go to TOP