چاپ این نوشته
آنچه بین خبرنگاران و مدیران غذا و داروی اصفهان گذشت؛

شیرهایی که مزه آب نمی دهند! / دفاع تمام قد رئیس سازمان غذا و دارو از محصولات صنعتی

ظهر امروز نشست خبری رئیس سازمان غذا و داروی استان اصفهان و مدیران این سازمان برگزار شد که با بحث های جنجالی همراه بود.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، رئیس سازمان غذا و داروی استان اصفهان ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شده بود، گفت: امنیت غذایی و ایمنی غذا دو مقوله ای است که در بحث غذا مطرح است و وظیفه ذاتی سازمان غذا و دارو، ایمنی غذاست و امنیت غذایی را دستگاه های دیگری با محوریت کارگروه های های سلامت و امنیت غذایی عهده دار هستند.

عباس جعفریان دهکردی افزود: سازمان غذا و دارو بر روند غذا در جامعه نظارت می کند تا غذای سالم به دست مردم برسد و تولید غذای سالم از وظایف این دستگاه نیست؛ هر چند ما مدافع غذای سالم و موافق تولید محصولات ارگانیک هستیم و وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه ورود پیدا کند.

وی همچنین تصریح کرد: شناسنامه دار شدن شدن کل محصولات تولیدی در کارخانجات مختلف می تواند کمک بزرگی به ما در حوزه نظارتی بکند و این روند تا کنون شروع شده و در سطوح جدید در استان اصفهان در دست اقدام است.

* مردم محصولات شناسنامه دار بخرند

معاون رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن اشاره به نقش بسیار مهم مردم در ارتقای سلامت عمومی جامعه خاطر نشان کرد: باید خرید محصولات شناسنامه دار در جامعه تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود و مردم به سمت این فرهنگ گرایش پیدا کنند چرا که خرید محصولات شناسنامه دار می تواند سلامت غذایی را در پی داشته باشد.

دهکردی از یک عقیده عمومی و مردمی یادی کرد و گفت: درصد قابل توجهی از مردم بر محصولات محلی یک تعصب خاصی دارند و می گویند که محصولات محلی بسیار سالم تر از محصولات صنعتی هستند و برای آن ها جا افتاده که محصولات صنعتی مشکل دارند و مواد خطرناکی در آن ها به کار برده می شود، اما بهتر است حقایقی را هم بدانند.

رئیس سازمان غذا و داروی استان اصفهان در تشریح این موضوع افزود: به صراحت اعلام می کنیم که محصولات صنعتی که امروزه در بازار وجود دارند مطمئناً سالم تر از مواد فله ای و محلی است.

وی ادامه داد: وقتی که یک دام دار شیر تولیدی دام های خود را به کارخانه می آورد این شیر بر اساس پارامترهای مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و برای مثال اگر بار میکروبی بالایی داشته باشد، شیر را از دام دار تحویل نمی گیرد و دام دار قطعاً شیر که جزئی از سرمایه وی محسوب می شود را دور نمی ریزید و در بازاری که مردم خواهان محصولات فله ای و محلی هستند به فروش می رساند.

عباس جعفریان دهکردی یکی از مسببین این اتفاق را مردم دانست چرا که تقاضایی در بازار برای محصولاتی از این دست وجود دارد و دام دار ها هم به راحتی محصولات نا سالم خود را به فروش می رسانند و اگر مردم محصولات شناسنامه دار و سالم را تهیه کنند دام دار هم مجبور به نگهداری شیر در شرایط دمایی مناسب و سایر موارد اعلامی می شود.

این مسئول ماندگاری بالا را یکی دیگر از عوامل تأکید استفاده بر محصولات صنعتی دانست و ابراز داشت: ماندگاری یک محصول صنعتی مانند شیر به معنای افزودن مواد نگهدارنده به آن نیست بلکه نگهداری شیر در شرایط دمایی مناسب این اتفاق را رقم می زند.

* شیر پر چرب بخرید تا مزه آب ندهد!

متولی امر سلامت غذایی استان اعلام کرد: ما از محصولات صنعتی حمایت می کنیم چرا که می دانیم برای سلامت افراد جامه بهتر است و اگر پزشکی هم که از همکاران ماست به بیمار خودش توصیه به استفاده محصولات محلی و فله ای بکند، از روی نداشتن اطلاعات تخصصی در این زمینه است.

دهکردی باز هم از اعتقادات عامیانه مردم انتقاد کرد و گفت: برخی هم می گویند شیرهای پاستوریزه مزه آب می دهد در صورتی که می توانند در هنگام خرید یک شیر با درصد چربی بالاتری را خرید کنند تا مزه بهتری را بچشند؛ البته طبیعی است که چربی مزه بهتری به یک محصول لبنی می دهد و آن محصولات لبنی که به عقیده مردم مزه بهتری دارد و با آب مخلوط نشده، از درصد چربی بالایی برخوردار است که بدون دخالت دستگاه و آزمایش، میزان چربی مشخص نمی شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما منکر نبود تخلف در کارخانجات نیستیم اما برداشت کارشناسان تخصصی ما حاکی از این است مشکلی که در ذهن افراد جامعه نقش بسته، در واقع بسیار کمتر است.

رئیس سازمان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: یکی از دیگر از مشکلات ما با محصولات کشارزوی است که آن ها هم بدون شناسنامه وارد بازار و منازل مردم می شوند و اگر یک محصول کشاورزی مشکلی پیدا کرد از  هیچ طریقی قابل پیگیری نیست که محصول از کجا و از چه طریقی آمده است.

* نشانگرهای رنگی به کمک بازرسان می آیند

مدیر نظارت بر مواد غذایی این سازمان در بخش دیگری از نشست خبری روز جهانی غذا در بین خبرنگاران گفت: با توجه به تعدد واحدهای صنعتی در استان اصفهان، حدود سه برابر نیروهای موجود، بازرس نیاز داریم و این یکی از مشکلات اساسی این سازمان در امر بازرسی و نظارت هاست.

صلواتی ادامه داد: هر کارخانه ای که می خواهد یک محصول غذایی را تولید کند طبیعتاً مواد اولیه ای را در قالب محصولات کشاورزی و یا دامی وارد کارخانه می کند که همان مواد اولیه هم توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار می گیرد و باید از آزمون های بهداشتی و غذایی به سلامت عبور کنند.

مدیر نظارتی سازمان غذا و دارو یکی از اقدامات مهم این نهاد را نشانگرهای رنگی دانست و افزود: وجود نشانگرهای رنگی برای تمامی محصولات غذایی الزامی شد و اکنون بیش از ۶۰ درصد محصولات دارای این نشانگر هستند که این روند تا پایان سال کامل می شود و تمامی محصولات را پوشش می دهد.

این مدیر همچنین از برنامه های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی هم یادی کرد و خاطرنشان کرد: یکی از این برنامه ها اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مدارس است که در طول سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.

* خرید شیر پاستوریزه از یخچال های روشن

کارشناس مسئول مواد لبنی سازمان غذا و دارو هم به تشریح برخی موارد جزئی در رابطه با محصولات لبنی تولیدی در استان پرداخت و گفت: اگر شیبر زیر ۵۰ هزار بار میکروبی داشته باشد یک شیر پاک محصوب می شود و این محصول در شرایط دمایی مناسب استریل می شود و به این صورت در یک بسته بندی مناسب تا شش ماه قابل نگهداری است و تنها از طریق تماس هوا با شیر می تواند فاسد شود.

محمد بدیعی توصیه هایی هم به مردم داشت و افزود: اگر شیر پاستوریزه در یخچال نگهداری نمی شود و یا در یخچالی نگهداری می شود که شب ها خاموش است، از خرید آن اجتناب کنید.

وی در پایان تصریح کرد: در خرید از فروشگاه ها آخرین محصولی که می خرید شیرهای پاستوریزه باشند چرا که مردم گاهی با رعایت نکردن همین موارد کوچک، یک شیر سالم را پس از خرید به یک محصول ناسالم تبدیل می کنند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP