چاپ این نوشته
خزانه‌دار کل جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد؛

ضرورت تامین هزینه‌های پروازی بالگردها/ هلال‌احمر فیش نجومی ندارد

خزانه‌دار کل جمعیت هلال احمر با اشاره به خرید شش فروند بالگرد جدید برای تقویت ناوگان هوایی امدادی، گفت: تامین هزینه‌های پروازی، تجهیزات و ملزومات این بالگردها نیاز به تامین اعتبار دارد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، مهدی علیپور در گردهمایی خزانه داران، عاملان ذیحساب و مسئولان تنظیم حساب‌های هلال احمر، افزود: این گردهمایی آموزشی خزانه داران با هدف ارزیابی عملکرد استانها و مراکز مدیریت مالی و هزینه ای هلال احمر کشور در خصوص پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی با رویکرد بخش عمومی و همچنین نرم فزار جامع، درحال برگزاری است.

وی ادامه داد: ارزیابی وضعیت مالی سال‌های اخیر و وضعیت فعلی در جمعیت هلال احمر و ضرورت تمهید شرایط و تدابیر متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جمله موارد مدنظر در این همایش است.

خزانه‌دار کل جمعیت هلال احمر با اشاره به از برداشت از ذخایر احتیاطی جمعیت برای تامین اقلام امدادی انبارها، اظهار کرد: به علاوه اعتبارات پشتیبانی در حوزه های ستادی و استان‌های جمعیت افزایش۴٠ درصدی داشته که این افزایش به علت عمل به تکلیف حداکثری اقتصادی مقاومتی و صرفه جویی در اعتبارات؛ از ابتدای مهرماه جاری بوده است.

وی با اشاره به ماجرای فیش‌های حقوقی نجومی و غیر متعارف نیز گفت: خوشبختانه در بررسی اخیر تمامی دستگاه‌های نظارتی در این باره، هیچگونه تخلف و انحراف از قانون در پرداخت به مدیران هلال احمر در سراسر کشور نداشتیم و پرچم هلال احمر همچنان سفید ماند.

علیپور افزود: مدیران هلال احمر، متدین و پاکدست هستند و از مهمترین ویژگی‌های آنها رعایت قوانین و مقررات و داشتن روحیه ایثارگری و کار داوطلبانه است که کمک کرده تا اعتماد مردم روز به روز به این نهاد مردمی و خیریه بیشتر شود.

به گفته وی، با وجود شرایط حساس اقتصادی در دوره اخیر، هلال احمر در پرداخت حق ایاب و ذهاب امدادگران و نیز حقوق و مزایای کارکنان، هیچگاه تاخیر نداشته است؛ ضمن اینکه در خدمت به مردم و نیز توسعه و تجهیز امکانات امدادی مدرن، توانسته یاور امدادگران و در نتیجه آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی، باشد.

مهر

telegram

Go to TOP