چاپ این نوشته
با حضور نماینده ولی فقیه در استان؛

وداع مردم و جامعه پزشکی اصفهان با «دکتر طلایی زواره» چهره ماندگار علوم پزشکی استان

پیکر مرحوم دکتر سید مجتبی طلایی زواره صبح امروز با حضور جامعه پزشکی، آحاد مردم و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تشییع و در مرقد مطهر امام زاده شاه حمزه اصفهان به خاک سپرده شد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، مجتبی طلائی زواره نام آشنایی است که به غیر از زواره ای ها، مردم اصفهان هم آن را می شناسند و کمتر کسی است که این نام را بشنود و زیر لب دعای خیری نکند. دکتر سید مجتبی طلائی زواره، یکی از مجرب ترین متخصصین بیهوشی و مراقبت های ویژه استان است که همزمان با غروب آفتاب دوشنبه هفدهم آبان ماه، غروب کرد و مجموعه علوم پزشکی استان را از وجود خودش محروم نمود. این فعال بهداشتی و درمانی خدمات ارزنده ای را در مجتمع بیمارستانی فارابی، مرکز پزشکی امین، بیمارستان حضرت زهرا(س)، شبکه بهداشت و درمان فلاورجان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نظام پزشکی اصفهان از خود بر جای گذاشت.

دکتر طلائی اخیراً به عنوان رئیس مجتمع درمانی فوق تخصصی فارابی اصفهان منصوب شده بود که به اذعان همگان، تحول بزرگی را در این مجتمع مهم درمانی و همچنین شرق اصفهان ایفا نمود. مجتبی طلائی زواره امروز بر روی دستان خیل عظیمی از جامعه پزشکی اصفهان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، رئیس و قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رؤسای شبکه های و بیمارستان های استان و خیل عظیمی در کادر بهداشتی و درمانی تشییع و به خاک سپرده شد.

مبدأ حرکت تابوت دکتر طلائی از بیمارستانی بود که همه جای آن نامی از طلائی به چشم می خورد. حتّی در دل پرسنل بیمارستان فوق تخصصی امین، که از چهره های کارکنان بخش خدمات که مشغول پذیرایی بودند پیدا بود که گاه گاهی گوشه چشمی به عکس رئیس سابق این بیمارستان می انداختند و با نگاهی آمیخته با آه و حسرت طلب جایگاهی ارزنده برای وی می کردند.

دکتر علیرضا یوسفی یکی از دوستان صمیمی وی بود که به ما گفت: حدود ۲۵ سال بود که دکتر طلائی را می شناختم و از روی این شناخت طولانی مدت می گویم که وی فردی فعال و پر تلاش بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: دکتر طلائی مسئولیت هر جایی را که قبول می کرد، آن جا دست خوش تغییرات مثبتی می شد و از همین رو می توان گفت که ایشان بسیار انسان مدیری بودند و همچنین تواضع یکی از خصوصیات بارز اخلاقی وی بود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دکتر طلائی را یکی از افراد ارزشمند و از دسته افراد کمیاب در استان اصفهان دانست.

رئیس بیمارستان چمران هم در این باره گفت: وقتی خبر را شنیدم با توجه به نزدیکی بیمارستان چمران و فارابی، خودم را سریعاً به بیمارستان فارابی رساندم و ادامه عملیات احیا را در خدمت همکاران بیمارستان فارابی بودم.

سید غلامرضا معصومی ادامه داد: با توجه به عارضه قلبی سریعاً مقدمات انتقال ایشان به مرکز قلب چمران فراهم شد و در مسیر هم احیا ادامه یافت ولی متأسفانه به رغم همه تلاش‌ها در فارابی و چمران تقدیر بر آن بود که ایشان در این غروب پاییزی غروب نماید و خزان عمر خود را در این خزان شاهد باشد.

این فوق تخصص بیهوشی قلب در همچنین افزود: دوستان عمر آدمی کوتاه و فرصت‌ها محدود است، قدر یکدیگر بدانیم و آرزو کنیم بسان مرحوم دکتر طلائی کوله باری از آثار و خدمات نیک از خود بر جای نهیم.

نماز دکتر حاج سید مجتبی طلائی زواره به امامت آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اقامه و در امامزاده شاه میر حمزه اصفهان به خاک سپرده شد. در پایان متن پیام تسلیت دفتر نماینده ولی فقیه در استان اصفهان را می خوانیم:

بسم الله ارحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

درگذشت غم انگیز دکتر سید مجتبی طلائی زواره مدیری دلسوز، دکتری متعهد، پرتلاش و با اخلاق، که در طول دوران مسئولیت های متعدد خود از هیچ تلاشی برای کمک به بیماران فروگذار نکرد موجب تأثر و تألم شدید اینجانب گردید.
فقدان این پزشک درد آشنا را به جامعه پزشکی، همکاران ایشان، مردم نخبه پرور شهر زواره و بالاخص خانواده محترم، آن فقید سعید تسلیت عرض می نمایم و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل را از خداوند سبحان مسئلت می نمایم.

والسلام علیکم
سید یوسف طباطبائی نژاد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

انتهای پیام/

telegram

  1. دکترکاشفی گفت:

    انا لله و انا الیه راجعون
    این داغ بزرگ را به خانواده ایشان تسلیت عرض کرده وآرزوی صبر و شکیبایی دارم

Go to TOP