چاپ این نوشته
به میزبانی کانون سفیر نور دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

تجلیل از فعالان عرصه خدمت رسانی به کودکان کار و خیابان

فعالان عرصه خدمت رسانی در کانون انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان، از دست نماینده استاندار اصفهان و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان لوح تقدیر دریافت کردند.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان ظهر امروز در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان گفت: ما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همیشه به دنبال کیفیت بهداشت و درمان مردم تحت پوشش خود هستیم و این کار را ادامه خواهیم داد.

ذبیح الله شاهمرادی افزود: خوشحال هستیم که افرادی از بدنه همین دانشگاه در قالب گروه های مردم نهاد مانند کانون سفیر نور به مردم محروم کمک می کنند و امر سلامت و بهداشت و درمان کودکان کار و خیابان و همچنین مردم مناطق محروم مانند حصه را عهده دارد شده اند.

وی ادامه داد: در کشور حدود ۱۵ میلیون حاشیه نشین وجود دارد که همین افراد در گذشته ای نه چندان دور در روستاها مشغول به فعالیت بودند و مجبور به مهاجرت به چنین مکان هایی شدند، پس می بایست امر بهداشت و درمان برای این افراد جدی گرفته شود.

معاون رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: این اقدامات بسیار ارزنده هستند و بدون شک در روحیه دانشجویان هم مؤثر و در پالایش آنان نقش مثبت خواهد داشت و ذخیره بسیار خوبی برای سرای باقی است.

شاهمرادی در بخش دیگری از سخنان خود گقت: سلول های ملانوسیت یکی از نعمت های خداوند در بدن انسان هستند که نقش آن ها پخش رنگ دانه ها در پوست است تا کل پوست انسان به صورت یک دست باشد و شما مانند همین سلول ها هستید که علم خود را برای مردمی که واقعاً به شما احتیاج دارید عرضه می دارید. و این یک امر بسیار ارزنده ای است.

وی خاطرنشان کرد:  هیچگاه امر کمک رسانی به مردم محروم و نیازمند نباید متوقف شود و این کار خیر و لازم، باید در تمامی عرصه ها ادامه داشته باشد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این مجمع افزود: تنها گروه مردم نهاد که به همت دانشجویان این دانشگاه به طور رسمی به ثبت رسیده است، کانون سفیر نور در جهت خدمت رسانی به کودکان کار و مناطق محروم است.

این مقام مسئول کانون سفیر نور دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را از کانون های نمونه این دانشگاه دانست و برای مسئولین و دست اندرکاران این کانون طلب دعای خیر کرد.

در پایان این مراسم، فعالان عرصه خدمت رسانی در کانون انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان سفیر نور، از دست نماینده استاندار اصفهان و معاون فرهنگی دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان لوح تقدیر دریافت کردند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP