چاپ این نوشته
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

طلب ۴۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بیمه ها

دکتر اصغری می گوید: از ارگان ها و نهادهای مختلف طلب داریم و از این بین دو و نیم میلیارد مربوط به بیمارستان شهید مطهری فولادشهر و همچنین سه میلیارد هم مربوط به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی استان است.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران گفت: دولت فعلی علی رغم تمامی مشکلاتی که امروزه با آن درگیر است، اهمیت خوبی به موضوع سلامت داده و در این زمینه سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته است.

غلامرضا اصغری ادامه داد: موضوع سلامت امر مهمی است که ارمغان آن به مردم، یک همت عمومی را از سوی مردم و مسئولان می طلبد.

وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت امروزه شاهد قرار گرفتن ۱۰ میلیون نفر زیر چتر حمایتی بیمه سلامت هستیم که این افراد سرانه نمی پردازند.

اصغری در همین رابطه خاطرنشان کرد: افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند هیچ گونه هزینه ای را در بیمارستان های دولتی پرداخت نمی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیرامون مسائل مالی طرح بیمه سلامت تصریح کرد: دولت یا باید سرانه این افراد به به سازمان بیمه سلامت بپردازد و یا باید این بیمه هم مانند برخی از سازمان های بیمه گر، سرانه بیمه را از بیمه شونده دریافت کند.

این مقام مسئول به طلب های دانشگاه علوم پزشکی از بیمه ها اشاره و گفت: اگر طلب های خود را بگیریم و یا در این امر خللی وارد شود، نخواهیم توانست حق کارانه و اضافه کار تمام افرادی که با مجموعه علوم پزشکی در ارتباط هستند را پرداخت کنیم.

غلامرضا اصغری ضمن اشاره به طلب ۴۸۵ میلیارد تومانی از بیمه ها تشریح کرد: از ارگان ها و نهادهای مختلف طلب داریم و از این بین دو و نیم میلیارد مربوط به بیمارستان شهید مطهری فولادشهر و همچنین سه میلیارد هم مربوط به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی استان است.

وی همچنین ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت شکست نخورده است و صحبت هایی امروزه می شود و یا کمبودهای اعتباری که پدیدار شده است، به دلیل طلب میلیاردی است که از ارگان های مختلف داریم و آن ها تا به حال ریالی از آن را پرداخت نکرده اند.

رئیس منطقه هفت کشوری در تشریح بحث داغ این روزها پیرامون تجمیع بیمه ها هم اظهار کرد: وقتی که صندوق بیمه سلامت خالی باشد، چه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی باشد چه زیر نظر تأمین اجتماعی، در هر صورت کاری پیش نخواهد رفت.

اصغری در پایان صحبت های خود در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: بحث طلب های مالی باید به زودی حل شود تا بار بسیار سنگینی از دوش برنامه های جاری حوزه سلامت برداشته شود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP