چاپ این نوشته
رئیس همایش سراسری چالش های گوارش، کبد و تغذیه کودکان مطرح کرد:

۲۰ درصد کودکان چاق هستند/ کمبود ویتامین D یکی از مشکلات شایع کودکان

حسین صانعیان: حدود ۲۰ درصد کودکان ما چاق هستند و همچنین ۲۵ درصد آن ها هم وزن بالاتر از حد طبیعی دارند.

به گزارش صدای سلامت ، همایش سراسری تازه ها و چالش های گوارش، کبد و تغذیه کودکان امروز در اصفهان به کار خود خاتمه می دهد. رئیس این همایش در گفتگو با خبرنگار سرویس اخبار گفت: این همایش امسال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این شهر برگزار شد و از تمام گروه تخصص های گوارش کودکان از کل کشور و بسیاری از پزشکان عمومی و متخصص اصفهان در این همایش شرکت داشتند.
حسین صانعیان افزود: محور همایشی که امسال در این شهر بود، بیماری های شایع اطفال مانند مشکلات سوء تغذیه، چاقی و مشکلات گوارشی مانند بیماری های مری، معده، ریفلاکس و بیماری هایی از این دست است که امروزه خیلی از کودکان با آن درگیر هستند و از این مشکلات رنج می برند.
وی ادامه داد: متأسفانه امروزه در کشور ما و سایر کشورهای دنیا سوء تغذیه یکی از مشکلات مهم کودکان است و اگر این مسئله حل نشود عوارض و تبعات جدی بعدی را در پی خواهد داشت.
فوق تخصص گوارش و کبد کودکان خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ درصد کودکان ما چاق هستند و همچنین ۲۵ درصد آن ها هم وزن بالاتر از حد طبیعی دارند.
صانعیان تصریح کرد: کمبودهای ویتامین ها مخصوصاً ویتامین D در کودکان شایع شده است.
رئیس همایش سراسری تازه و چالش های گوارش، کبد و تغذیه کودکان در تشریح علل کمبود ویتامین D در کودکان گفت: ویتامین D در طبیعت و مواد غذایی کم است و کمتر مواد غذایی هستند که ویتامین D دارند.
به گفته این پزشک تخم مرغ، جگر و برخی ماهی ها ویتامین D دارند.
وی همچنین معتقد بود که قسمتی از ویتامین D بدن انسان را آفتاب تأمین می کند و در این باره افزود: امروزه مردم به دلیل زندگی های شهرنشینی و سکونت در آپارتمان های بلند، کمتر آفتاب می بینند و همچنین وجود آلودگی ها امکان بیرون آمدن مردم در فضای آفتابی را هم کمتر کرده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موارد فوق را از دلایل برگزاری این همایش دانست و ابراز داشت: تبادل اطلاعات بین همکاران عمومی، متخصص و فوق تخصص از دستاوردهای این همایش بود.
به گزارش صدای سلامت، در این همایش صد مقاله ارسال شد که از این بین حدود هفتاد مقاله مورد پذیرش قرار گرفته و در قالب یک کتاب چاپ و در دسترس شرکت کنندگان و علاقمندان قرار گرفت.
انتهای پیام/

telegram

Go to TOP