چاپ این نوشته
یک کارشناس طب سنتی مطرح کرد:

راه پیشگیری از رؤیاهای ترسناک در کودکان از منظر طب سنتی

یک کارشناس طب سنتی گفت: برای پیشگیری از رؤیاهای ترسناک در کودک او را بلافاصله بعد غذا نخوابانید و مقداری عسل به او داده شود تا غذای مانده در معده‌اش هضم شود.

به گزارش سرویس طب سنتی صدای سلامت، سید جواد علوی با بیان نکاتی مفید درباره سلامتی, اظهار داشت: برای پیشگیری از رؤیاهای ترسناک در کودک او را بلافاصله بعد غذا نخوابانید و مقداری عسل به او داده شود تا غذای مانده در معده‌اش هضم شود.

تمام داروهاى خواب‌آور ضعیف‌کننده اعصاب‌اند

به‌گفته این کارشناس طب سنتی تمام داروهاى خواب‌آور علاوه بر ایجاد خواب مصنوعى ناراحت کننده ضعیف کننده اعصاب‌اند ولى اسطوخودوس در عین خواب‌آور بودن مقوى مغز و اعصاب است.

وی بیان داشت: اندوه و ترس مزاج را سرد و خشک می‌کند و همه قوتها را ضعیف می‌کند و به این سبب بیماریها بر فرد چیره می‌شوند.

هواى سرد خطر حمله قلبى را افزایش می‌دهد

علوی درباره سردی‌ها و مسائلی که برای سیستم گردش خون بروز پیدا می‌کند, یادآور شد: هواى سرد باعث تنگ شدن عروق خونى و بیشتر شدن خطر حمله قلبى مى‌شود، براى جلوگیرى از این اتفاق وقتى بیرون مى‌روند کلاه، دستکش و کت گرم بپوشند.

وی درباره راههای تقویت معده ادامه داد: اگر افراد مى‌خواهند معده خود را به‌مرور و به‌اندازه کافى تقویت کنند؛ جوشانده یا خیسانده گل بابونه را به مقادیر کم و در فواصل غذاها مصرف کنند.

خواص ضدسرفه آویشن

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: استفاده از دم‌کرده ۱۰ تا ۲۰ گرم آویشن در یک لیتر آب‌جوش و یا استفاده از جوشانده آن در پایه عسل به‌همراه گل ختمی به‌طور سنتی سه بار در روز توصیه می‌شود.

تسنیم

telegram

Go to TOP