چاپ این نوشته
رئیس کمیسیون اجتماعی:

تامین اجتماعی یک دهم بودجه درمان را هم هزینه نکرده است / هزینه بودجه درمان در جای دیگر صحت ندارد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره طرح تجمیع بیمه ها گفت: متاسفانه طرح تجمیع بیمه ها تصویب نشد و این موضوع تنها به ضرر قشر کارگر جامعه و تامین اجتماعی است .

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه طرح تجمیع بیمه ها به علت مخالفت وزارت تعاون ، تامین اجتماعی و کمیسیون تلفیق بودجه تصویب نشد ، هرچند که این طرح به نفع قشر کارگر جامعه و حتی تامین اجتماعی بود اما این گونه به مردم القا کرده بودند که با طرح تجمیع بیمه ها املاک بیمه شدگان تحت نظر وزارت بهداشت قرار می گیرد ، در صورتی که این موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست .

وی در ادامه افزود : یک سوم هزینه ای که به تامین اجتماعی پرداخت می گردد باید خرج درمان شود. تا امسال باید ۴هزار میلیارد صرف هزینه درمان می شد اما ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیارد هم هزینه نشده است بنابراین مسئولان تامین اجتماعی بیشتر نگرانی شان این است که که پول درمان را جای دیگر هزینه کنند و ترس دیگرشان هزینه تجمیع بیمه هاست چرا که اگر صرف تجمیع بیمه ها شود به جای خود هزینه شده و فقط برای درمان بیمه شدگان صرف می شود .

عزیزی خاطرنشان کرد : مخالفت مسئولان در این طرح برای استفاده این هزینه در قسمت های دیگر است و همچنین این موضوع را طوری برای ملت و قشر کارگر جا انداخته اند که در صورت تصویب طرح تجمیع بیمه ها اموال بیمه شدگان در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد . این موضوع را تاکید می کنم این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد و یک ریال هم به وزارت بهداشت تعلق نمی گیرد و متاسفانه تنها کسانی که در رابطه با این موضوع ضرر می کنند فقط قشر کارگر و تامین اجتماعی است .

جام جم

telegram

Go to TOP