چاپ این نوشته

سوختگی کودکان در ایران نادیده گرفته می شود/ بهبود سلامت کودکان؛ آرزوی دیرینه متخصصان اطفال

دبیر اجرایی اظهار داشت: هر سال اهداف بر اساس نظرسنجی به عمل آورده در روز آخر همایش توسط گروه هدف، برنامه و محورهای سال بعد تعیین می شود.

به گزارش سرویس مراقبت صدای سلامت، در دوازدهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان که در بیمارستان مفید برگزار شد، علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رئیس کنگره بیان کرد: این کنگره به همت گروه اطفال دانشگاه شهید بهشتی در زمینه اورژانس (عواملی که سلامت کودکان را در خطر می‌اندازد) و فوریت‌ها که سبب مرگ و معلولیت کودکان می‌شود مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: در سال‌های به تدریج بیماری‌های شایع که بیشتر کودکان را درگیر خود می‌کند به این کنگره اضافه شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در این کنگره متخصصان اطفال، پزشکان عمومی، جراح‌های کودکان و پرستاران شرکت دارند.
سیاری یادآور شد: هدف از برگزاری این کنگره ارتقای سلامت کودکان و آموزش پزشکان و خانواده‌ها در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌های کودکان است.
در ادامه این مراسم رضا شیاری فوق تخصص روماتولوژی کودکان و دبیر اجرایی این کنگره افزود: محورهای این کنگره شامل مایه درمانی، دردهای عضلانی و اسکلتی، سردردهای حاد و مزمن، آرام بخشی در فرآیند جراحی‌های کودکان، کمبودهای پلاکتی و مشکلات کلیوی مادر زادی هستند.
در ادامه این مراسم فرید ایمان زاده دبیر علمی این کنگره تصریح کرد: در این کنگره ۴ کارگاه جانبی در زمینه‌های احیای کودکان، تغذیه، تفسیر گازهای خونی و مایه درمانی در کنار محورهای همایش تشکیل می‌شود.
وی تاکید کرد: وجه تمایل این کنگره نسبت به سال‌های پیش این است که بخش سوختگی که متاسفانه در کشور ما کمتر به آن پرداخته می‌شود به آن افزوده شده و است که بتوانیم با دیدی وسیع‌تر در زمینه سوختگی‌های کودکان و نکات پیشگیری و درمان آن گام برداریم این کنگره از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آذر ماه ۹۵ برگزار می‌شود.
باشگاه خبرنگاران

telegram

Go to TOP