چاپ این نوشته
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان خبر داد:

همایش ملی جمعیت و خانواده در اصفهان برگزار می شود

وحید قاسمی: این همایش بیستم آذر ماه در دانشگاه اصفهان در مرکز همایش های پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای سیاست گذاری، جمعی از مسئولین استانی، کارشناسان آموزش و پرورش و بهداشت، اعضای هیئت علمی، طلاب، کارمندان و دانشجویان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش ملی جمعیت و خانواده در گفتگو با صدای سلامت، گفت: از آن جا که خانواده جایگاه بسیار مهمی دارد و از طرفی هم رهبر معظم انقلاب تأکیدهای فراوانی راجع به خانواده دارند، اولین همایش ملی جمعیت و خانواده در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

وحید قاسمی ادامه داد: محورهای اصلی این همایش دین، خانواده و جمعیت، معنویت، شادی، خانواده و جمعیت، فرهنگ، خانواده و جمعیت، رسانه، خانواده و جمعیت، ساختار جمعیت و خانواده، اقتصاد، خانواده و جمعیت، سیاست های جمعیتی، ازدواج، خانواده و جمعیت، سلامت، خانواده و جمعیت است.

وی افزود: معاونت پژوهشی دانشگاه اصفهان میزبانی این همایش ملی را با همکاری گروه علوم اجتماعی و مرکز پژوهشی خانواده در جامعه اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز آمار ایران، پژوهشکده آمار، صداوسیمای جمهوری اسلامی، سازمان ثبت احوال کشور، شهرداری اصفهان و قطب معنویت و شادی دانشگاه اصفهان عهده دار شده است.

عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی در ادامه اظهار کرد: کارگاه آموزشی پیش همایش جمعیت و خانواده با عنوان تشریح و تبیین سیاست های کلی جمعیت ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه اصفهان برگزار شده بود.

قاسمی در تشریح نحوه برگزاری همایش تصریح کرد: پس از برنامه افتتاحیه و گزارش دبیر علمی و رئیس همایش، اعضای شورای سیاست گذاری به سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی همایش ملی جمعیت و خانواده خاطر نشان کرد: در این همایش دکتر محمودی پیرامون سیاست های جمعیتی، دکتر زاهدیان پیرامون آمارهای جمعیتی و دکتر عباسی پیرامون بررسی تغییرات ثبت موالید در کشور سخنرانی و ارائه مطلب می کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان ابراز داشت: ارائه مقالات علمی توسط اساتید، پژوهشگران و دانشجویان، میزگرد علمی و پرسش و پاسخ از جمله برنامه های این همایش است.

وی همچنین بیان کرد تا کنون ۲۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه همایش رسیده است که از این بین ۵۰ مورد پذیرش شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

قاسمی در مورد زمان برگزاری همایش گفت: این همایش بیستم آذر ماه در دانشگاه اصفهان در مرکز همایش های پیامبر اعظم(ص) با حضور اعضای شورای سیاست گذاری، جمعی از مسئولین استانی، کارشناسان آموزش و پرورش و بهداشت، اعضای هیئت علمی، طلاب، کارمندان و دانشجویان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP