چاپ این نوشته
رئیس مرکز اورژانس اصفهان؛

هزینه ۴۰ میلیون تومانی اورژانس اصفهان برای یک امداد هوایی

غفور راستین: اورژانس اصفهان به طور ماهانه ۱۳ میلیون و پانصد هزار تومان و برای هر ساعت هفت و نیم میلیون تومان پرداخت می کنیم و در این ممکن است برای امدادرسانی به یک بیمار حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه پرداخت کنیم؛ البته این امدادرسانی هوایی برای امدادخواهان رایگان است.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت؛ رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در استان اصفهان ۱۲۷ پابگاه اورژانس فعال داریم که این پایگاه ها در طول شبانه روز حدود شش هزار امدادخواهی را پاسخ می دهند.

غفور راستین افزود: استاندارد زمان رسیدن به امدادخواه در حوادث جاده ای کمتر از ۱۵ دقیقه است که ما زیر استاندارد عمل می کنیم و به طور میانگین در حد ۱۰ دقیقه زمان می برد تا به امدادخواه برسیم.

وی ادامه داد: در فوریت های شهری هم می بایست ۸۰ درصد مأموریت ها کمتر از هشت دقیقه زمان ببرد تا به امداد خواه برسیم که این استاندارد در تمامی شهرستان ها بجز کلانشهر اصفهان رعایت می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: کار را برای تشکیل دو تیم در هر پایگاه شروع کردیم که برخی از پایگاه های ما به این صورت عمل می کنند.

راستین تصریح کرد: امروز با حضور وزیر بهداشت ساختمان جدید پایگاه اورژانس جاده ای مهاباد در شهرستان اردستان افتتاح خواهد شد.

رئیس اورژانس استان اصفهان ضمن اشاره به این موضوع که پیشرفته ترین آمبولانس های روز دنیا در حال حاضر در ایران مورد استفاده قرار گرفته است، ادامه داد: اصفهان توانسته است سهمیه دریافت ۶۰ دستگاه آمبولانس ۳۱۵ را بگیرد که هزینه هر آمبولانس حدود ۴۵۰ میلیون تومان است.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون ۱۲۷ آمبولانس در حال استفاده هستند که نیمی از این تعداد هم در حال رزرو به سر می برند و در مواقع نیاز جایگزین آمبولانس های خراب و یا فرسوده می شوند.

وی از تماس تلفنی با ۱۱۵ هم یادی کرد و گفت: در طول شبانه روز شش هزار تماس تلفنی در سراسر استان داریم  که همکاران ما این تماس را فیلتر می کنند و برای ۱۰ درصد از این تماس ها آمبولانس اعزام می شوند؛ البته ۳۰ درصد از تماس ها مزاحمت عمدی و غیر عمدی تلفنی بوده که در حاضر این امار به ۱۵ درصد کاهش پیدا است.

رئیس مرکز ۱۱۵ استان ابراز داشت: در اردستان ۵ پایگاه جاده ای و یک پایگاه شهری داریم که هر پایگاه با حدود ۲۰۰ متر مربع به امدادخواهی می پردازد که در برنامه پنجم توسعه دو پایگاه اورژانس دیگر به این شهرستان افزوده خواهد شد.

این مسئول همچنین خاطر نشان کرد: امسال ۲۷۲ نفر از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی به ما اضافه خواهند شد و همچنین ۱۵۰ نیروی شرکتی هم بکارگیری کردیم.

به گفته وی هر پایگاه اورژانس ماهانه بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه دربردارد.

راستین همچنین خبر از انتقال ستاد اورژانس اصفهان به ملک شهر داد و افزود: ساختمان فعلی که در چهارراه نظر است در حال تخلیه است چرا که این ساختمان در حال نشست کردن بود.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر سه دستگاه موتورسیکلت آمبولانس در اصفهان به کار گیری شده اند که ۵۲ سهمیه درخواست کرده ایم و از خرید ۲۰۰ دستگاه موتور آمبولانس در کشور در مرحله اول، ۳۰ دستگاه به این استان اختصاص می یابد.

وی تصریح کرد: متأسفانه وزارت بهداشت برای امدادرسانی هوایی مینی کوپتر در اختیار ندارد و مجبور هستیم برای انجام این امر از هلی کوپتر استفاده کنیم و برای این کار ما در اصفهان با ارتش همکاری می کنیم.

راستین در این رابطه تشریح کرد: اورژانس اصفهان به طور ماهانه ۱۳ میلیون و پانصد هزار تومان و برای هر ساعت هفت و نیم میلیون تومان پرداخت می کنیم و در این ممکن است برای امدادرسانی به یک بیمار حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه پرداخت کنیم؛ البته این امدادرسانی هوایی برای امدادخواهان رایگان است.

این مقام مسئول در پایان خبر از در اختیار داشتن واحد تعمیرگاه سیار داد و اضافه کرد: ما با راه اندازی این واحد، به آمبولانس های خودمان هم در نقطه از استان امدادرسانی می کنیم.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP