چاپ این نوشته
وزیر بهداشت در کاشان:

کمک هزار میلیاردی خیرین سلامت در سال/کاستی های طرح تحول سلامت به دلیل نواقص شرکاست

قاضی زاده هاشمی: همان طور که همیشه گفته ام، طرح تحول نظام سلامت با قوت به کار خودش ادامه می دهد اما متأسفانه به دلیل نواقصی که شرکای این طرح باعث آن بودند، دچار کاستی هایی شده است که امیدواریم شرکای طرح تحول به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در آئین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی شهرستان کاشان گفت: خیرین در حوزه سلامت کار بزرگی را انجام می دهند که دولت نگاه ویژه به آنان دارد و از خیرین در همه حوزه ها حمایت می کند.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی افزود: امروزه می بینیم که به لطف نظر پاک و کمک های خیرین، کمبود های آموزش و پرورش رو به برطرف شدن است و در حوزه سلامت هم سالانه هزار میلیارد تومان کمک می کنند.

وی ادامه داد: همان طور که همیشه گفته ام، طرح تحول نظام سلامت با قوت به کار خودش ادامه می دهد اما متأسفانه به دلیل نواقصی که شرکای این طرح باعث آن بودند، دچار کاستی هایی شده است که امیدواریم شرکای طرح تحول به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

این وزیر همچنین ابراز داشت: در حال حاضر در بخش دولتی ۹۰ هزار تخت داریم که نیاز حداقلی ما ۷۰ هزار و نیاز ایده آل ما ۱۰۰ هزار تخت است؛ چرا که بسیاری از تخت های بیمارستان وارد دوره فرسودگی شده اند.

هاشمی تصریح کرد: امیدوارم بیمارستانی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم به مرور زمان دست خوش تغییرات و سلیقه پردازی های متنوع و گوناگون نشود و در این رابطه مشکلی برای سرمایه گذاران و خیرین حوزه سلامت اتفاق نیفتد.

وزیر بهداشت در ادامه با توضیح این که تجهیز این بیمارستان بر عهده شرکت شمسا از شرکت های وابسته به وزارت بهداشت است، خاطر نشان کرد: اگر این شرکت تصمیم گرفت که بیمارستان را به صورت خصوصی اداره کند، کادر درمانی آن باید یا در مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی کار کنند و یا در این بیمارستان کار خودشان را ادامه بدهند.

قاضی زاده هاشمی به مرگ و میر هم اشاره ای داشت و در این باره گفت: مرگ و میر پدیده طبیعی است که در نوزادان هم اتفاق می افتد و در گذشه از هر هزار نوزاد متولد شده، ۱۲۰ نوزاد فوت می کرد که با تلاش و پیشرفت علم پزشکی این آمار در کشور ما به ۱۱ نوزاد رسیده است.
وزیر بهداشت ادامه داد: آمار سزارین هم که اکنون ۴۰ درصد است از نظر ما قابل قبول نیست و باید باز هم کاهش پیدا کند که در در این دولت همین آمار کاهش ۱۱ درصدی را تجربه کرده است و در گذشته آماری بالاتر از ۴۰ درصد را داشتیم.

وی همچنین در پایان ابراز داشت: کادر درمانی و نیروهای خوبی در این بیمارستان گرد هم آمده اند که امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با توسعه بیشتر، شرایط و زیر ساخت های خدمت رسانی به بیماران را تسهیل تر کند.

به گزارش صدای سلامت، این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۳ هزار و ۳۳۳ و با زیر بنای ۱۱ هزار و ۳۳ متر مربع در سه طبقه با ۲۸ میلیارد تومان هزینه ساخته شده است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP