چاپ این نوشته
سازمان پزشکی قانونی کشور:

شنا در استخر جان ۱۰۹ نفر را گرفت

سازمان پزشکی قانونی کشور از افزایش ۳٫۳ درصدی تلفات غرق شدگی از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در هشت ماهه امسال، ۷۵۳ نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴) با رشد ۳٫۳ درصدی مواجه بوده است.  همچنین از کل تلفات غرق‌شدگی، ۶۶۳ نفر مرد و ۹۰ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش در هشت ماهه امسال از کل تلفات غرق‌شدگی ۲۲۶ نفر در رودخانه‌ها و ۱۵۶ نفر در دریا جان باختند. از غرق‌شدگان در دریا ۱۴۹ نفر در مناطق خارج از طرح و ۷ نفر در محدوده‌های مجاز و ایمن سازی شده جان خود را از دست دادند.

همچنین در این مدت ۱۰۹ نفر در استخر، ۶۰ نفر در دریاچه‌های مصنوعی و سد، ۵۶ نفر در کانال‌ها، ۲۶ نفر در چاه، ۲۴ نفر در دریاچه‌های طبیعی و ۹۶ نفر در سایر مکان‌ها بر اثر غرق‌شدگی جان باختند.

مازنداران دارای بیشترین تلفات غرق شدگی

در هشت ماهه امسال استان‌های مازندران با ۱۲۳، خوزستان با ۱۱۰ و گیلان با ۶۷ فوتی، بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با یک، خراسان جنوبی با ۲ و قم با سه تن کمترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته‌اند. ۴۷ تن در کشور در آبان ماه امسال هم بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۱٫۹ درصد کمتر شده است.

سال گذشته ۸۷۹ نفر شامل ۷۴۸ زن و۱۳۱ زن به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست دادند.

فارس

telegram

Go to TOP