چاپ این نوشته
مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

آغاز به کار درمانگاه طب سنتی اصفهان/ساعات مراجعه اعلام شد

محمد مظاهری: در درمانگاه طب سنتی اصفهان خدماتی مانند حجامت، ماساژ، زالودرمانی، گیاه درمانی و طب سوزنی با حضور سه متخصص طب سنتی، یک متخصص گیاهان دارویی و یک متخصص طب سوزنی چین در فضای ۸۰۰ متر مربعی قابل ارائه است.

به گزارش سرویس طب سنتی، مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در گفتگو با صدای سلامت گفت: ایجاد مراکز درمانی طب سنتی یکی از نیازهای حوزه سلامت هر استان است و با احداث چنین مراکزی می توان خدمات طب سنتی را به صورت متمرکز و با کیفیت خوب به مردم عرضه کرد.

محمد مظاهری ادامه داد: استان اصفهان هم برای این کار تلاش کرد و توانست یک درمانگاه طب سنتی در بیمارستان امین افتتاح کند تا مردم بتوانند از خدمات خوبی که در این مرکز توسط متخصص ها ارائه می شود استفاده کنند.

وی افزود: در این راه دانشگاه هایی مانند تهران، شهید بهشتی، شیراز، تبریز، فسا، مشهد و برخی دیگر از ما جلوتر بودند امّا با کار خوبی که صورت گرفت این مرکز افتتاح شد و خدماتی مانند حجامت، ماساژ، زالودرمانی، گیاه درمانی و طب سوزنی با حضور سه متخصص طب سنتی، یک متخصص گیاهان دارویی و یک متخصص طب سوزنی چین در فضای ۸۰۰ متر مربعی قابل ارائه است.

مظاهری همچنین خاطر نشان کرد: این مرکزی که در اصفهان راه اندازی شد یک درمانگاه است و نباید عبارت سلامتکده به آن اطلاق شود چرا که هر کدام یک تعریف و ساختار متفاوت دارند.

این متخصص طب سنتی در تشریح این تفاوت گفت: ساختار سلامتکده طب سنتی از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص و ثابت است که این ساختار می گوید سلامتکده ها باید بر اساس معماری ایرانی-اسلامی بنا شده باشند به طوری که وقتی فرد وارد سلامتکده شد، با فضا، عطر و رایحه معماری ایران روبرو شود.

وی بیان کرد: نقشه های سلامتکده ها هم به طور واحد از سوی دفتر طب سنتی وزارت بهداشت تهیه شده که در تمام کشور به یک شکل قابل اجرا هستند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش دیگری از گفتگوی خود تصریح کرد: درمانگاه طب سنتی اصفهان با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال راه اندازی شده که می تواند روزانه به ۴۰ مراجعه کننده خدمت بدهد و ساعت کار هم همسو با سایر درمانگاه های دانشگاه علوم پزشکی، از ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰ دقیقه است.

مظاهری در پایان گفت: امیدواریم با راه اندازی این درمانگاه، مراکز غیر مجاز جمع بشوند و نیازهای مردم آن منطقه و حتّی مناطق اطراف از طب سنتی را پاسخ بدهیم تا مراجعاتی به سوی مراکز غیر مجاز را شاهد نباشیم.

انتهای پیام/

telegram

  1. اسد گفت:

    چقدر این اقای دکتر همه جا مصاحبه میکند و عکس خودش را میگذارد…

Go to TOP