چاپ این نوشته
رئیس مرکز اورژانس استان اصفهان؛

آمادگی ۱۳۳ پایگاه اورژانس در مسافرت های تابستان/ ثبت بیشترین تصادفات از ساعت ۱۸ الی ۲۲ در ۳۰ کیلومتری شهرها

غفور راستین: در جاده ها بر اساس آمار حوادث ترافیکی سال های گذشته بیشترین حوادث رانندگی در محدوده ساعات ۱۸ تا ۲۲ و در حدود ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد و ما هر روز استقرار تیم های امداد و درمان را در ساعات مورد نظر متمرکز می کنیم و همیشه مراکز درمانی و بیمارستان ها آماده پذیرش بیماران و مصدومین احتمالی هستند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صدای سلامت گفت: از اول تیر ماه مرکز فوریت های حوادث و فوریت های پزشکی استان هماهنگ با سایر ارگان های امدادی مانند پلیس راه، هلال احمر و راه و ترابری کار خودش را در قالب طرح امداد تابستانه شروع کرد.

غفور راستین ادامه داد: از اول تیرماه تا انتهای شهریور کل پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی استان شامل ۱۳۳ پایگاه جاده و شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی در قالب تیم های امداد و درمان با کادر مجرب و آموزش دیده نیروهای فوریت های پزشکی در حال آماده باش صد درصدی هستند.

وی افزود: اورژانس هوایی ما تابع مقررات ویژه است؛ یعنی آماده باش آن از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب تعیین شده و تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری را بدون سوخت گیری مجدد پوشش می دهد.

راستین در همین رابطه تصریح کرد: دورترین مرکز ما خور و بیایانک است که با هماهنگی که با مرکز فوریت های پزشکی یزد، از اورژانس هوایی آن استان استفاده می کنیم.

رئیس اورژانس استان همچنین ابراز داشت: در مسیرهای پر تردد هفته اول و هفته آخر فصل ها اتوبوس آمبولانس مستقر می کنیم که هم اکنون اتوبوس آمبولانس های ما در ورودی عوارضی اتوبان اصفهان و همچنین سه راهی جندق مستقر است و ده روز آخر شهریورماه هم به طور کامل این استقرار انجام خواهد شد.

وی اذعان داشت: در جاده ها بر اساس آمار حوادث ترافیکی سال های گذشته بیشترین حوادث رانندگی در محدوده ساعات ۱۸ تا ۲۲ و در حدود ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد و ما هر روز استقرار تیم های امداد و درمان را در ساعات مورد نظر متمرکز می کنیم و همیشه مراکز درمانی و بیمارستان ها آماده پذیرش بیماران و مصدومین احتمالی هستند که این کار بدون محدودیت انجام می شود.

مسئول فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان خاطر نشان کرد: تأکید من برای مسافران این است که بدانند اکثر تصادفات در اثر خستگی و خواب آلودگی است که اغلب متأسفانه منجر به واژگونی می شود؛ رانندگان عزیز به محض احساس خستگی توقف کنند و حدود ده دقیقه حرکات ورزشی انجام بدهند تا رفع خستگی ضورت بگیرد

راستین همچنین گفت: یادمان باشد گوشی همراه که در اختیار رانندگان است همراه خوبی برای رانندگی نیست و می تواند خطر آفرین باشد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP