چاپ این نوشته
رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان خبر داد:

انجام ۵ زایمان موفق از سوی تکنسین های اورژانس اردستان

علیرضا قاسمی: تکنسین ‌های اورژانس ۱۱۵ اردستان در این مدت یک مورد احیای موفق و پنج مورد کمک به زایمانِ زن باردار را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی، رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صدای سلامت گفت: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان اردستان در سه ماهه نخست امسال به ۸۰۳ مأموریت شامل ۶۸۶ مأموریت شهری و ۱۱۷ مأموریت جاده ‌ای اعزام شدند.

علیرضا قاسمی ادامه داد: از مجموع مأموریت های انجام شده در این مدت، ۶۰۲ مورد غیر تصادفی شامل ۵۸۶ مأموریت شهری و ۱۶ مأموریت جاده‌ای و ۲۰۱ مورد تصادفی شامل یکصد مورد شهری و ۱۰۱ مورد جاده ای بوده است.

وی افزود: در بهار امسال، بیشترین موارد مأموریت های غیر تصادفی در شهرستان اردستان با ۱۵۸ مورد مربوط به بیماری های قلبی، ۶۱ مورد تنفسی، ۳۴ مورد سقوط و ۲۶ مورد مسمومیت بوده است.

قاسمی همچنین خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۶، ۶۶۵ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اورژانس پیش بیمارستانی برای بستری به بیمارستان منتقل و ۱۲۵ نفر هم به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

این مسئول اورژانس استان اظهار کرد: تکنسین ‌های اورژانس ۱۱۵ اردستان در این مدت یک مورد احیای موفق و پنج مورد کمک به زایمانِ زن باردار را به نام خود ثبت کردند.

رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به وقوع هشت حادثه ویژه در این شهرستان، افزود: در این مدت، هشت هزار و ۸۹۱ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان اردستان برقرار شده است.

قاسمی در بخش دیگری از گفتگوی خود تصریح کرد: همکاران ما در اورژانس ۱۱۵ اردستان، در بهار ۹۶ برای پوشش امداد- سلامت مراسم های مختلفی مانند امداد نوروزی و انتخابات، ۶۵۰ ساعت استقراری داشتند.

وی در پایان با بیان اینکه شهرستان اردستان در شمال شرق اصفهان واقع شده و بالغ بر ۴۲ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: فوریت های پزشکی این شهرستان، از شش پایگاه، یک اتاق فرمان و ۴۲ نفر پرسنل برخوردار است و به صورت شبانه روزی برای امدا رسانی به مصدومان و بیماران آماده باش است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP