چاپ این نوشته
در مراسم تودیع و معارفه امروز؛

انتصاب چهره بین المللی حوزه سلامت به ریاست کارگروه سلامت بسیج اصفهان

پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور مسئولین سپاه استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، رئیس جدید کارگروه سلامت بسیج این استان معرفی شد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان صبح امروز در آئین تودیع و معارفه رئیس کارگروه سلامت بسیج این استان گفت: بسیج جامعه پزشکی خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد و با توجه به محیط علمی که در این سازمان وجود دارد توانسته کمک های خوبی به حوزه سلامت استان کند.

غلامرضا اصغری ادامه داد: تجربه های خوبی در زمینه های پزشکی در این قشر از بسیج نهفته است که نیاز این تجربه ها انتقال پیدا کند تا پیشرفت بیشتری را در زمینه سلامت شاهد باشیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات حوزه سلامت خاطر نشان کرد: یکی از مسائل و مشکلات ما تجویز دارو است و زمانی را شاهد بودیم که ۷۰ درصد نسخه ها حاوی آنتی بیوتیک بود که الآن به ۴۵ درصد رسیده و باز هم عدد بالایی است و تا سطح مطلوب فاصله داریم.

متولی سلامت استان اصفهان تصریح کرد: علت عمده مقاومت آنتی بیوتیکی بر اثر تجویز غیر منظقی دارو و همچنین آنتی بیوتیک ها اتفاق افتاده و لازم است در این زمینه دانش جامعه پزشکی و مردم بالا برود.

رئیس منطقه هفت کشوری وزارت بهداشت در بسیج جامعه پزشکی اصفهان ابراز داشت: اکثر مواد اولیه دارویی کشور ما وارداتی است و اگر مصرف سرانه دارو پائین بیاید در کنار کمک به سلامتی مردم، کمکی هم به اقتصاد مقاومتی شده است و باعث می شود ارز کمتری از کشور خارج کند.

* اصلاح تجویز منطقی دارو در دستور کار بسیج

اصغری در این زمینه گفت: بسیج جامعه پزشکی با توان بالای خود می تواند دانش جامعه پزشکی را افزایش دهد تا این سرانه کاهش پیدا کند و همچنین مردم را هم آموزش دهد تا به ندرت فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، راهکاری تجویز منطقی دارو در دستور کار جدی کارگروه سلامت بسیج استان قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان هم در این مراسم گفت: کارگروه سلامت یکی از تخصصی ترین و مهم ترین کارگروه های بسیج استانی که زیر نظر بسیج جامعه پزشکی فعالیت می کند.

محسن حجتی افزود: در کارگروه سلامت مهم ترین مشکلات و مسائل حوزه سلامت مطرح و پیرامون آن ها چاره اندیشی و راهکار ارائه می شود که این کارگروه تا به حال اثرات مثبتی را در سطح جامعه داشته است.

* پیشتازی بسیج جامعه پزشکی اصفهان در طرح های جمعیتی

وی ادامه داد: یکی از محورهای اصلی فعالیت کارگروه سلامت بسیج استان، کار علمی و تخصصی در رابطه با دغدغه های نظام در حوزه سلامت است و به مسائلی مانند جمعیت می پردازد که در این موضوع خاص، طرح های بسیار علمی و قوی ای در این استان به سرانجام رسید و به کشور ارسال شد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همچنین تصریح کرد: دکتر کمال حیدری، رئیس پیشین این کارگروه یکی از نخبگان حوزه سلامت بود که خود ایشان در مدتی متولی امر بهداشت استان بودند و در سمت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خدمت می کردند که حدود دو سال و نیم در این کارگروه زحمات فراوانی کشید.

حجتی اذعان داشت: ولایت مداری رئیس جدید کارگروه سلامت استان زبان زد خاص و عام است و این فرد در تلاطم های گوناگون روزگار در عرصه های سیاسی با ذوب شدن در ولایت، شخصیتی یکتا و ثابت داشته است و این از بزرگ ترین افتخارات ماست که میزبان چنین افرادی هستیم.

کمال حیدری که آخرین دقایق ریاست خود بر کارگروه سلامت بسیج استان را سپری می کرد با حضور در این مراسم گفت: بسیج همیشه در تمامی صحنه ها از صحنه های رزمی و خدمت رسانی تا عرصه های علمی و تحقیقاتی پا در میدان گذاشته و توانایی خود را در عرصه عمل ثابت کرده است.

* حرکت کارگروه سلامت بسیج روی ریل دغدغه های نظام

رئیس خیرین سلامت استان اصفهان ادامه داد: پس از این هم روند کار این کارگروه مطابق با سیاست های کلی نظام و دستورات مقام معظم رهبری در حوزه های مربوطه به سلامت پیش خواهد رفت و سعی بر این خواهد داشت که برای رفع و حل این دغدغه ها چاره ای اندیشیده شود.

حیدری افزود: بسیج میدان حرف زدن نیست و قطعاً اقدامات قاطعانه و مناسبی در زمینه های مختلف سلامت در کارگروه آینده انجام خواهد شد که بتواند کمک بزرگی به سلامت جامعه کند.

پروفسور حسن رزمجو، رئیس شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، مسئولین سپاه استان و رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان هم از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

در پایان از خدمات ارزنده و شایسته دکتر کمال حیدری تجلیل و در حکمی از سوی سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، پروفسور ابراهیم اسفندیاری به سمت ریاست کارگروه سلامت بسیج استان منصوب شد.

پروفسور ابراهیم اسفندیاری، استاد تمام، عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی و مدیر گروه آناتومی دانشگاه سوابقی چون ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در کارنامه خود دارد. وی نخستین کسی بود که به کشت و پیوند غضروف در کشور و همچنین به ساخت بافت های غضروفی از سلول های بنیادی پرداخت و به عنوان چهره ماندگار استان اصفهان معرفی شد. اسفندیاری از پیشتازان روش آموزش آناتومی در عرصه های بین المللی و دانشگاه های مطرح پزشکی جهان است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP