چاپ این نوشته
برای نخستین بار؛

برگزاری کارگاه آموزشی مربیان جمعیت

مجتبی کرباسی: برای نخستین بار کارشناسان و محققان جمعیت شناسی را شناسایی و برای آن ها یک کارگاهی با عنوان کارگاه آموزشی مروجان سیاست های نوین جمعیتی جمهوری اسلامی تدارک دیدیم که این کارگاه روز سه شنبه هفته جاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، مدیر آموزش و پژوهش سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صدای سلامت گفت: با توجه به ابلاغ مقام معظم رهبری و بر اساس دغدغه های نظام، کار بر روی سباست های جمعیتی بر اساس فرآیند تدوین شده در بسیج در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

مجتبی کرباسی ادامه داد: برگزاری کارگاه های مختلف بازآموزی برای پزشکان و پیراپزشکان یکی از اقداماتی است که به طور جدی از اولویت های ماست و همچنین از بستر و ظرفیت عموم مردم هم غافل نشدیم و این آموزش ها را هم پیگیری می کنیم.

وی در این باره افزود: کارگاه های آموزشی متعددی در حوزه های علمیه، مراکز تحقیقاتی و سایر مراکز و همچنین مساجد جامع شهرها برای خانواده برگزار می کنیم که در این حوزه هر دستگاهی تقاضای برگزاری کارگاه های جمعیت را از بسیج جامعه پزشکی داشته باشد، آماده همکاری هستیم.

کرباسی همچنین خاطر نشان کرد: برای افزایش توان درون سازمانی و ارتقای سطح آموزشی، برای نخستین بار کارشناسان و محققان حوزه جمعیت شناسی را شناسایی و برای آن ها یک کارگاهی با عنوان کارگاه آموزشی مروجان سیاست های نوین جمعیتی جمهوری اسلامی تدارک دیدیم که این کارگاه روز سه شنبه هفته جاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: این برنامه با همکاری نهاد مقام معظم رهبری و دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد و مربیان در آن با آخرین سیاست های ابلاغی آشنا و اصول آموزشی سیاست های جمعیتی را فرا خواهند گرفت.

وی با اشاره به معضلات جامعه در حوزه سیاست های جمعیتی هم گفت: سیاست های اشتباهی چند سال پیش ترویج شد که با ورود مستقیم رهبری و تدوین سیاست های مدبرانه، روش جدیدی در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم دستگاه های مختلف هم به وظایف خود در بحث این سیاست ها عمل کنند و در میدان عمل سیاست ها را پیاده کنند.

کرباسی در پایان معتقد بود: قطعاً سیاست های ابلاغی از سوی رهبری چراغ راه روشن و واضحی برای برون رفت از مشکلات فعلی و همچنین مشکلات پیش رو دز زمینه جمعیت است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP