چاپ این نوشته
وزیر بهداشت دولت دوازدهم در گفتگو با صدای سلامت؛

تکذیب سرمایه گذاری وزارت بهداشت در بخش خصوصی/همه پرسنل وزارت بهداشت حقوق و بخشی از اضافه کار خود را گرفته اند

همه حقوق و بخشی از اضافه کار خودشان را گرفتند و فقط کارانه باقی مانده است که پس از دریافت مطالبات آن ها هم پرداخت می شود.

به گزارش سرویس اخبار، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با صدای سلامت پیرامون شبهه های سرمایه گذاری وزارت بهداشت در بخش های خصوصی و متعلق بودن بخش عمده سهام پالایشگاه اصفهان به وزارت گفت: این خبر را به هیچ عنوان تأیید نمی کنم و این بحث خلاف واقعیت است.

حسن قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما در وزارت بهداشت ۶۲۵ بیمارستان داریم و این بیمارستان ها برای اداره خودشان اگر هر کدام یک میلیارد تومان هم داشته باشند رقمی معادل ۶۲۵ میلیارد تومان می شود.

وی افزود: در حال حاضر باقیمانده سپرده بیمارستان ها ۴۰۰ میلیارد تومان است و از طرفی هم وزارت خانه ای که یک صد و بیست هزار نفر را با مبلغ ۳۷۰ میلیارد تومان حقوق بدهد، طبیعی است مانده حساب باید بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان باشد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از گفتگوی خود درباره جامعه پرستاری و دغدغه های آن ها در طرح تحول نظام سلامت هم خاطر نشان کرد: متأسفانه مشکلات را در همه رده ها از کارکنان و ماماها تا پزشکان و فروشندگان دارو و تجهیزات داریم و تصمیم های جدیدی گرفته شده تا هر چه سریع تر بتوانیم معوقات را پرداخت کنیم.

هاشمی تصریح کرد: همه حقوق و بخشی از اضافه کار خودشان را گرفتند و فقط کارانه باقی مانده است که پس از دریافت مطالبات آن ها هم پرداخت می شود.

اگر سرمایه گذاران خارجی علاقمند باشند و شورای اقتصاد هم تصویب کند و مقام های استانی موفق باشند، در آینده ای نزدیک شاهد ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در استان اصفهان خواهیم بود و در این راه وزارت بهداشت حمایت کامل خود را انجام می دهد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP