چاپ این نوشته
در نخستین نشست خبری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح شد؛

رتبه نخست داروسازی اصفهان در کشور/با مطرح کردن برخودار بودن اصفهان، حق ما را نمی دهند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: ما در رده بندی های وزارت بهداشت جزء دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور هستیم امّا در برخی زمینه ها مانند داروسازی رتبه اول را کسب کردیم.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: طبق آخرین تغییرات ساختاری، دانشگاه های علوم پزشکی نماینده تام الأختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند که از همین رو برنامه های سطح بالا و ملّی اجرا می کنند.

طاهره چنگیز ادامه داد: طرح تحوّل نظام سلامت یکی از این برنامه هاست که ما در استان اصفهان تمام تلاش خود را می کنیم تا هیچ خللی در کار پیش نیاید و کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

وی افزود: ما تلاش خود را به محقق شدن سند ۱۴۰۴ معطوف می کنیم و باید اعلام کنیم که در چهار سال گذشته به اندازه تمامی دوره های گذشته برای مناطق محروم کار انجام و به آن ها خدمت رسانی شد.

چنگیز در ادامه خاطر نشان کرد: اگر به سرانه پژوهشگران و تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نگاهی بیندازیم می بینیم که برونداد عملی این دانشگاه از تهران هم بیشتر است که این تلاش بالای کادر علمی را نشان می دهد.

این مسئول با اشاره به مقوله گردشگری سلامت تصریح کرد: عراقی ها علاقه زیادی دارند که خدمات درمانی خود را از ایران دریافت کنند و اصفهان هم یکی از مقصدهای مهم آن هاست که می توانیم در این راه گام های مؤثرتری برای جذب بیشتر این گردشگران انجام دهیم.

* تطابق علوم پزشکی اصفهان با ژاپن، کره و آلمان

این مسئول همچینن گفت: ما یکی از ۷ دانشگاه علوم پزشکی در کشور هستیم که اعتبارات خود در زمینه های آموزشی را کامل دریافت کردیم و برای ارتقای خود در حال تطابق با دانشگاه های ژاپن، کره جنوبی و آلمان هستیم که گام های خوبی در این زمینه از سوی وزارت بهداشت برداشته شد.

چنگیز در همین رابطه ادامه داد: ما در رده بندی های وزارت بهداشت جزء دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور هستیم امّا در برخی زمینه ها مانند داروسازی رتبه اول را کسب کردیم که اگر می خواهیم ارتقاء پیدا کنیم باید نگاه بین المللی داشته باشیم.

سرپرست جدید این دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود در بین خبرنگاران صحبتی هم از دیرکرد پرداختی ها به پرسنل علوم پزشکی به میان آورد و معتقد بود: برای کاهش نارضایتی ها در بدنه سیستم علوم پزشکی باید پرداختی ها به موقع باشد چرا که این بر سختی ارتباط گیری و درمان بیمار آن هم برای افرادی مانند پرسنل اورژانس می افزاید.

وی افزود: این یک مشکل کشوری است و فقط مربوط به استان اصفهان نیست و یکی از برنامه های طرح تحول سلامت جلوگیری از هزینه های اضافه در حوزه بهداشت و درمان است که می تواند کمک بسیار بالایی به سیستم مالی وزارت خانه کند.

* توسعه بیمارستان امین، کمکی بزرگ به بیمارستان الزاهراء

نخستین بانوی مدیر ارشد وزارت بهداشت در دولت دوازدهم در توضیح وضعیت خدمت رسانی در بیمارستان الزاهراء اصفهان هم گفت: این بیمارستان هر روزه پذیرای تعداد زیادی از بیماران است و حجم تردد بالایی را تجربه می کند که با تقویت، تجهیز و توسعه کامل بیمارستان امین اصفهان می توان مشکلات حال حاضر و پیش روی بیمارستان الزهراء را برطرف کنیم.

چنگیز در پایان در رابطه با عملکرد دانشگاه علوم پزشکی در دوره جدید در رابطه با طب سنّتی پاسخ داد: برای کار در حوزه طب سنّتی نیازمند اجرای دقیق تر برنامه ها و برنامه ریزی منسجم تر و هماهنگ تر هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی هم سخنران بعدی این نشست بود و در جمع اصحاب رسانه گفت: تلاش جدی ای برای برخورداری مردم مناطق محروم از خدمات سلامت داشتیم که در این راه گام های بزرگی هم برداشته شد.

علیرضا یوسفی ادامه داد: در همین رابطه خانه بهداشت زیادی احداث و بهسازی شد که با این کارها بر کیفیت و کمیت خدمات پزشکی و پیراپزشکی افزوده شد.

* واردات ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به استان

وی با اشاره به طرح های انجام شده در جندق به عنوان یکی از نمونه های خدمت رسانی در مناطق کمتر برخوردار افزود: ما در جندق بیمارستان خوبی را داریم که مردم آن منطق می توانند به راحتی از خدمات آن بیمارستان استفاده کنند و همچنین رادیولوژی دیجیتال هم فعال کردیم که این امکان در حال حاضر در بیمارستان کاشانی اصفهان وجود ندارد.

یوسفی در تشریح ادامه خدمات ارائه شده توسط این معاونت گفت: در حدود ۴ سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد استان اصفهان شد که بر اساس نیازسنجی در سطح استان، بیش از ۶۵ درصد آن به شهرستان ها اختصاص پیدا کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه عمرانی خاطر نشان کرد: بیش از ۴۰۰ هزار متر مربع از زیر ساخت های عمرانی را بازسازی و بهسازی کردیم و این اقدامات در شهرستانی مانند گلپایگان به وضوح قابل مشاهده است.

* اورژانس لنجان، واحد نمونه کشوری

وی ادامه داد: مفتخریم که واحد کلینیک و اورژانس شهرستان لنجان به عنوان واحد نمونه کشوری معرفی شد و بر سایر افتخارات بهداشتی و درمانی این استان پهناور اضافه کرد.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی انتقاداتی هم داشت و در همین رابطه تصریح کرد: تعداد پزشکان متخصص که به استان اصفهان اختصاص می دهند پاسخگو نیست و باید این حق را پس بگیریم، همچنین همیشه می گویند که اصفهان یک استان برخوردار است و حق ما را نمی دهند امّا حق این استان را از دهان شیر هم بیرون می کشیم و هیچ گاه به فکر جایگاه های داخلی نیستیم چرا که ما منطقه ای رقابت می کنیم.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP