چاپ این نوشته
از سوی مدیر روابط عمومی دانشگاه تشریح شد؛

گزارش خدمات تیم های اعزامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در کرمانشاه

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از مراکز پیشتاز در خدممت رسانی به مردم استان کرمانشاه بود که در این رابطه کار خود را از همان نخستین ساعات وقوع زلزله آغاز کرد.

به گزارش سرویس اخبار، کیانوش جهانپور در رابطه با عملکرد تیم های اعزامی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در گفتگو با صدای سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از مراکز پیشتاز در خدمت رسانی به مردم استان کرمانشاه بود که در این رابطه کار خود را از همان نخستین ساعات وقوع زلزله با مدیریت یکپارچه و با هماهنگی ستاد هدایت آغاز کرد.

وی ادامه داد: با توجه به این که خدمت رسانی در مواقع بحرانی از حساسیت بالایی برخوردار است، کادر مجربی از پزشکان و پرستاران اصفهان انتخاب در تیم های خاص سازماندهی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: تیم های اعزامی شامل چهار متخصص جراح عمومی، سه ارتوپد، یک متخصص هوشبری، ۳۷ پرستار، ۱۱ کارشناس اتاق عمل، شش تکنسین هوشبری، دو ماما در روز دوشنبه به سمت کرمانشاه حرکت کردند.

جهانپور تصریح کرد: روز اول، تیم پیشتاز شامل دو جراح و یک ارتوپد و یک پرستار در بیمارستان ارتش مأموریت را آغاز کردند و در کنار سایر همکاران به ارائه خدمات بهداشتی درمانی پرداختند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان همچنین افزود: تیم دوم هم صبح روز سه شنبه شامل دو جراح، یک ارتوپد، یک متخصص هوشبری، پنج کارشناس اتاق عمل، دو تکنسین هوشبری و چهار پرستار به منطقه گیلان غرب اعزام و در ادامه مأموریت همین تیم هنگام عصر به سرپل ذهاب اعزام  شدند.

وی همچنین تشریح کرد: تیم سوم شامل ۳۲ پرستار در بخش های بیمارستان هزار تختخوابی امام رضا(ع)به کمک حادثه دیدگان شتافتند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: تیم چهارم شامل یک ارتوپد و یک کارشناس اتاق عمل صبح در بیمارستان امام خمینی(ره) مستقر شده و پس از ویزیت بیماران، در شیفت عصر به اتفاق ارتوپد و پرستار تیم اوّل در بیمارستان امام رضا(ع) خدمت رسانی کردند.

جهانپور افزود: تیم پنجم شامل دو پرستار و یک تکنسین اتاق عمل به سرپل ذهاب اعزام شدند و ششمین تیم هم شامل چهار پرستار و دو جراح تیم اول، ظهر سه شنبه به دالاهو رفتند و به صورت مستمر مداخلات درمانی خود را انجام داده اند.

وی در پایان اعلام کرد: علاوه بر تیم های اعزام شده، ۱۰ کد اورژانسی شامل هشت آمبولانس و یک اتوآمبولانس و خودروی پشتیبانی از همان ساعات اولیه پس از زلزله در استان کرمانشاه مستقر بوده و همچنان به امداد رسانی مشغول هستند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP