چاپ این نوشته
با شرکت دانشگاه فرایبورگ آلمان و مراکز تحقیقاتی؛

همایش بین المللی روان تنی در اصفهان به کار خود پایان داد

رئیس مرکز تحقیقات روان تنی اصفهان گفت: این گردهمایی به همّت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با همکاری دانشگاه فرایبورگ آلمان و تعدادی دیگر از مراکز علمی و تحقیقاتی داخل و خارج، برگزار شد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت، چهاردهمین گردهمایی بین المللی روان تنی با هدف توسعه مطالعات پزشکی روان تنی در جمهوری اسلامی ایران با حضور اساتید و صاحب نظران مطرح دانشگاه فرایبورگ آلمان و مراکز تحقیقاتی ایران روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به کار خود پایان داد.

مسائلی چون، ترسیم نقش پزشکان خانواده در پیشگیری و درمان اختلالات روان تنی، تعیین حدود خدمات روان تنی در پزشکی خانواده، آموزش مبانی پژوهش و درمان روان تنی و توسعه همکاری های بین سازمانی و بین دانشگاهی ملی و بین المللی در این گردهمایی بزرگ دنبال شد و اساتید، صاحب نظران، پژوهشگران و اندیشمندان این عرصه به تبادل آخرین نتایج پژوهش های علمی داخلی و بین المللی خواهند پرداخت.

رئیس مرکز تحقیقات روان تنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در این همایش گفت: صاحب نظران در حوزه روان تنی تلاش می کنند تا با شناخت بهتر و درمان و پیشگیری اختلالات هیجانی، رفتاری و شناختی راه را برای درمان نا آرامی های بدن و روان هموار کنند.

حمید افشار زنجانی ضمن اعلام این که گردهمایی روان تنی فرصتی مناسب برای ارتقاء سطح علمی و تبادل نظر متخصصان و صاحب نظران این عرصه است، ادامه داد: پزشکی خانواده رویکرد دیگری از فعالیت های جامعه نگری است و این تخصص در نظام سلامت می تواند جایگاه خوبی هم برای روان تنی در توسعه علم پزشکی به ارمغان بیاورد.

وی خاطر نشان کرد: این دانش باعث می شود تا دست اندرکاران سلامت نگاه ویژه تری به توان تغییر در رفتار انسان و ارتقای خودآگاهی در انسان داشته باشند و همچنین توان همدلی در ارائه خدمات پزشکی را تقویت کنند.

افشار زنجانی تصریح کرد: در این گردهمایی مباحثی مانند پزشکی روان تنی و طبّ ایرانی، ابزارهای ارزیابی خانواده در مراقبت سلامت، اقتصاد زیست محیطی و سلامت روان تنی، چالش های فرهنگی در دادن خبر بد، هیپنوتراپی اختلالات عصبی، نبایدها در مدیریت بیماران پانیک و روان پوست شناسی مطرح شد که هر کدام در کارگاه های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.، گروه روان پزشکی، پزشکی اجتماعی و خانواده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مؤسسه علمی تحقیقاتی دانش تندرستی با همکاری دانشگاه فرایبورگ آلمان و تعدادی دیگر از مراکز علمی و تحقیقاتی داخل و خارج، برگزار شد.

از چندی پیش گسترش همکاری های علمی بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه فرایبورگ آلمان آغاز شد. دانشگاه فرایبورگ به عنوان دانشگاه برتر آلمان شناخته شده است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP