چاپ این نوشته
از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد؛

دومین بیمارستان صحرایی اصفهان در راه کرمانشاه

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حجم بالای کار و میزان تلفات انسانی این نیاز را فراهم کرد که خدمات تخصصی تر و بیشتری ارائه شود؛ این موضوع از سوی کرمانشاه اعلام شد و بیمارستان سیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به سرعت بارگیری و به منطقه اعزام شد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در گفتگو با صدای سلامت گفت: ارائه خدمات بهداشتی درمانی در حوادث و بحران ها یکی از اولویت های بسیار مهم است که زلزله کرمانشاه یکی از این همین حوادث بود.

کیانوش جهانپور ادامه داد: پس از گذشت نخستین ساعات از وقوع زلزله، اقدامات بهداشتی درمانی از سوی استان اصفهان شروع شد و تیم های اورژانسی و تخصصی به منطقه اعزام شدند و خدمات درمانی خوبی هم ارائه شد.

وی افزود: حجم بالای کار و میزان تلفات انسانی این نیاز را فراهم کرد که خدمات تخصصی تر و بیشتری ارائه شود؛ این موضوع از سوی کرمانشاه اعلام شد و بیمارستان سیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به سرعت بارگیری و به منطقه اعزام شد.

سخنگوی دانشگاه خاطر نشان کرد: گستردگی سازه بیمارستان سیار به گونه ای است که نیاز به زمان ۴۸ ساعته برای انتقال و استقرار دارد و پس از استقرار به سرعت کار خود را با در اختیار داشتن نیروهای بهداشتی درمانی شروع می کند.

این مسئول تصریح کرد: بیمارستان سیار و بیمارستان های صحرایی بیشتر برای بحران ها و حوادث بکارگیری می شوند و از همین رو با تجهیزات و امکانات پیشرفته و کاملی همراه هستند که این بیمارستان هم دارای همین ویژگی هاست.

جهانپور ادامه داد: این بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۵۲ تخت، ۶۰ نیروی کادر پزشکی و پیراپزشکی را به همراه خوهد داشت و تا آخرین زمانی که شرایط منطقه به وضعیت پایداری برسد ارائه خدمت خواهد کرد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین گفت: این بیمارستان سیار برای امداد رسانی اولیه فراهم نشده و مراحل بعدی درمان را بر عهده خواهد داشت؛ همچنین بیمارستان صحرایی شهید صدوقی اصفهان چند روز پیش به منطقه اعزام شد و اعزام بیمارستان ها طبق برنامه زمان بندی از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که مسئول امر سلامت در آن استان است، به منطقه فرستاده می شوند.

به گفته جهانپور بیمارستان سیار اعزامی دارای بخش های ICU، اتاق عمل، رادیولوژی، داروخانه، آزمایشگاه، استریل، احیاء، سردخانه، دندانپزشکی، پذیرش، بستری، انبار و همچنین شبکه های برق رسانی، آب رسانی، ژنراتور، رخت شور خانه و اتاق فرماندهی است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP