چاپ این نوشته
از سوی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی مطرح شد؛

تنش عصبی، تشنج و کاهش سطح هوشیاری بیشترین علّت امدادخواهی از اورژانس برخوار

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: بیماران با مشکلات تنش عصبی، تشنج و کاهش سطح هوشیاری با ۴۱۶ مورد و بیماران قلبی با ۲۰۸ مورد بیشترین موارد امداد خواهی از فوریت‌ های پزشکی شهرستان برخوار را در پائیز امسال به خود اختصاص دادند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی، علیرضا قاسمی در گفتگو با صدای سلامت گفت: سه ماهه سوم سال جاری، تکنسین‌ های اورژانس پیش‌ بیمارستانی شهرستان برخوار به یک هزار و ۳۸۴ مأموریت اعزام شدند و یک هزار و ۲۱۳ بیمار و مصدوم را ضمن ارائه خدمات فوریت‌ های پزشکی به آن ها، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۱۷۱ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

وی افزود: مأموریت های انجام شده توسط اورژانس این شهرستان شامل ۹۶۸ مورد غیرتصادفی و ۴۱۶ مورد تصادفی بود.

رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: ۲۹۲ مورد از حوادث رانندگی در مناطق شهری و ۱۲۴ مورد در نقاط جاده‌ای رخ داد.

قاسمی خاطر نشان کرد: بیماران با مشکلات تنش عصبی، تشنج و کاهش سطح هوشیاری با ۴۱۶ مورد و بیماران قلبی با ۲۰۸ مورد بیشترین موارد امداد خواهی از فوریت‌ های پزشکی شهرستان برخوار را در پائیز امسال به خود اختصاص دادند.

وی با بیان این که در این مدت ۱۴ مادر باردار توسط واحد های امدادی اورژانس ۱۱۵ برخوار به بیمارستان منتقل شدند، گفت: تکنسین‌ های فوریت‌ های پزشکی این شهرستان در سه ماهه سوم امسال موفق شدند یک مأموریت کمک به مادر باردار در زایمان قبل از رسیدن به بیمارستان و یک مأموریت احیای موفق را در کارنامه خود به ثبت برسانند.

رئیس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی اصفهان، جمعیت شهرستان برخوار را بالغ بر ۱۲۲ هزار و ۴۱۹ نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌ های پزشکی شهرستان برخوار با ظرفیت سه پایگاه شهری، یک جاده‌ای و ۲۶ نفر پرسنل به صورت شبانه‌ روزی و رایگان در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌ بیمارستانی به شهروندان است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP