چاپ این نوشته
سخنگوی اورژانس خبر داد؛

ضرب و شتم تکنسین اورژانس گلپایگان در عملیات امداد رسانی کوهستانی

سخنگوی اورژانس استان اصفهان گفت: تکنسین یکی از واحدهای عملیاتی فوریت های پزشکی شهرستان گلپایگان، روز گذشته در یک عملیات امدادرسانی کوهستانی، مورد ضرب و شتم همراه فرد سقوط کرده قرار گرفت و از چند ناحیه مصدوم شد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی، عباس عابدی در گفتگو با صدای سلامت گفت:  حدود ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۱۵ بهمن، فردی با اتاق فرمان اورژانس شهرستان گلپایگان تماس گرفت و از سقوط یک نفر از کوه‌های اطراف روستای هنده در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: بلافاصله پس از تماس از یک پایگاه که با محل مورد نظر ۳۰ کیلومتر فاصله داشت یک تیم اعزام شد که برای رسیدن بر بالین مصدوم نیز نیاز به گذراندن مسیری یک و نیم ساعته بود.

سخنگوی اورژانس استان اصفهان خاطر نشان کرد: تکنسین اورژانس به همراه داماد فردی که سقوط کرد، بر بالین مصدوم حاضر شد و پس از بررسی علائم حیاتی وی متوجه شد که مصدوم بر اثر شدّت جراحات وارد شده جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش اورژانس، تکنسین ۱۱۵ با توجه به تاریکی هوا و مسلح بودن همراهان متوفی، وضعیت موجود را نا مناسب تشخیص داد و بدون اعلام فوت مصدوم، برای اطلاع همکاران خود، کمک کرد تا متوفی به پائین کوه منتقل شود.

عابدی تصریح کرد:  حین آمادگی تکنسین برای انتقال متوفی، پسر متوفی تکنسین اورژانس را مورد فحاشی و ضمن پرتاب سنگ او را به قتل تهدید کرد.

این مسئول در ادامه گفت: نیروی امدادی چون راه دیگری نداشت، به سمت خودروی آمبولانس فرار کرد و وضعیت زرا به اتاق فرمان اعلام و کسب تکلیف کردند.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان افزود: در همین مدت، همراه متوفی در یک اقدام غافلگیرانه، تکنسین اورژانس را از آمبولانس خارج کرد و وی را مورد ضرب و شتم قرار داد.

به گفته عابدی، تکنسین ۲۸ ساله اورژانس در جریان این عملیات از ناحیه سر، گردن، صورت و پا مصدوم شد و افراد ضارب از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP