چاپ این نوشته
از سوی بسیج جامعه پزشکی مطرح شد؛

واکنش شدید بسیج و سپاه به جریانات سوءاستفاده گر طب سنتی/استفاده از آرم سپاه و بسیج در این زمینه مخدوش است

بسیج جامعه پزشکی در بیانیه ای آورده است: به هیچ عنوان از جریانات سوء استفاده گر و اعتماد سوز در این حوزه حمایت نکرده و نخواهد کرد و هر استفاده‌ ای از عناوین و آرم سپاه و بسیج در این زمینه مخدوش است.

به گزارش سرویس طب سنتی صدای سلامت، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور روز گذشته نسبت به انتشار بیانیه ای پیرامون سوءاستفاده از طب سنتی اقدام کرد.

در این بیانیه ضمن ابراز نگرانی از ظهور برخی مسیرهای انحرافی در حوزه  طب سنتی، از مراجع تقلید و اساتید حوزه های علمیه درخواست کرد نسبت به جلوگیری از ورود افراد غیر متخصص به حوزه سلامت و سوء استفاده از لباس مقدس روحانیت توسط جریانات مشکوک و تحت عناوین مختلف انذار دهند.

در این بیانیه تأکید شده تنها کسانی می‌توانند به امر درمان اقدام کنند که دارای شماره نظام پزشکی و مجوزهای لازم از وزارت بهداشت باشند. همچنین در این بیانیه اعلام شده مجموعه بهداشت درمان سپاه و بسیج ضمن حمایت از طب سنتی اصیل و مطابق با سیاست‌های کلی ابلاغی سلامت، به هیچ عنوان از جریانات سوء استفاده گر و اعتماد سوز در این حوزه حمایت نکرده و نخواهد کرد و هر استفاده‌ ای از عناوین و آرم سپاه و بسیج در این زمینه مخدوش است.

اما این بیانیه در حالی صادر شده که برخی از پایگاه های بسیج و همچنین هیئت های مذهبی، اقدام به دعوت از چهره هایی می کنند که در این بیانیه از آن ها با واژه هایی نظیر اعتماد سوز و سوء استفاده گر یاد شده است! و باید دید در ادامه چه واکنشی نسبت به اقدامات این مراکز و مجموعه ها صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP