چاپ این نوشته
از سوی وزیر بهداشت مطرح شد؛

توزیع نامناسب، یکی از علل محرومیت اصفهان/به دنبال وصول مطالبات شاغلان وزارت بهداشت هستیم

وزیر بهداشت گفت: استان اصفهان از مهم ترین استان های کشور است، ولی هنوز هم در برخی زمینه ها محروم است؛ چرا که اگر توزیع مناسبی صورت می گرفت در حال حاضر نیازی به این همه شلوغی در یک مرکز درمانی نبود.

به گزارش سرویس نظام سلامت؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه سفر خود به اصفهان در گفتگو با صدای سلامت بیان کرد: سرکشی به همکاران و استادان محترم دانشگاه ها و شاغلان عرصه پرستاری را از وظایف خود و از اهداف سفر به اصفهان می دانیم و در کنار آن چند پروژه هم در این استان افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: کارهای بسیار خوبی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی آیت الله کاشانی اصفهان انجام شد ولی کمبودهایی هم وجود دارد که باید این موارد برطرف شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: استان اصفهان از مهم ترین استان های کشور است، ولی هنوز هم در برخی زمینه ها محروم است؛ چرا که اگر توزیع مناسبی صورت می گرفت در حال حاضر نیازی به این همه شلوغی در یک مرکز درمانی نبود.

وی ضمن اشاره به مباحث مالی طرح تحول نظام سلامت و آخرین اخبار از بودجه وزارت خانه هم خاطر نشان کرد: نمی توانیم بگوئیم مشکلی نداریم، از طرفی مطالبات و بدهی ها هم به آن اضافه شده ولی اوضاع مساعد است و امیدوارم به قول هایی که داده شد عمل شود.

مقام عالی وزارت بهداشت همچنین تصریح کرد: منظور از مساعد بودن اوضاع این است که صحبت ها و تلاش هایی در این زمینه انجام شده، ولی شاغلان وزارت بهداشت و شرکت های داروسازی به دنبال طلب خود هستند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: بودجه سال آینده در مجلس به طور منطقی در دست بررسی است و کشور فقط در حوزه بهداشت و درمان خلاصه نمی شود و همه حوزه ها نیازمند توجه است، اما از این که سلامت مردم هم برای دولت و هم برای مجلس از اولویت های کاری است خوشحالیم.

وزیر در پایان در پاسخ به این که شاغلان وزارت بهداشت تا پایان سال طلب خود را می گیرند یا خیر هم گفت: همکاران ما امیدوار باشند که طلب خود را بگیرند و ما هم به دنبال وصول مطالبات آن ها هستیم.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP