چاپ این نوشته
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌ های پزشکی استان اصفهان خبر داد:

حضور واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی اصفهان در محل سقوط هواپیمای ATR آسمان تا پایان عملیات 

مدیر حوادث و فوریت‌ های پزشکی استان اصفهان، گفت: واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از ساعات اولیه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج، در محل سانحه مستقر شدند و تا پایان عملیات کشف و انتقال اجساد در محل حضور دارند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی صدای سلامت، غفور راستین، در گفتگو با خبرنگار صدای سلامت، بیان کرد:  جلسه مدیریت بحران از ساعات اولیه وقوع سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در ارتفاعات کوه دنا، در بخشداری دناکوه از توابع شهرستان سمیرم با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

وی افزود: تعداد ۲۲ واحد امدادی از فوریت‌ های پزشکی پس از انجام هماهنگی‌ های لازم، در قالب ۲۰دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه خودرو فرماندهی متشکل از ۵۰ نفر پزشک، کارشناس و تکنسین فوریت های پزشکی از اورژانس در محل حادثه مستقر شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌ های پزشکی استان اصفهان افزود: هشت کدِ عملیاتی در دامنه کوه و خودروی اتوبوس آمبولانس در دو راهی روستای کهنگان و بقیه در روستای بیده از مجموع این واحد های امدادی، استقرار یافتند.

راستین خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان نیز از روز دوم حادثه، در محل استقرار یافته و چندین مرتبه برای انجام عملیات تجسس برفراز کوه دنا به پرواز درآمد.

وی با اشاره به خدمات اصفهان در محل حادثه، تصریح کرد: واحدهای عملیاتی فوریت‌ های پزشکی اصفهان، به دو نفر از خانواده‌ های متوفیان و چندین بیمار به صورت سرپایی و انتقال به مراکز درمانی امداد رسانی کردند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌ های پزشکی استان اصفهان با بیان این که محل سقوط هواپیما در ارتفاع چهارهزار متری کوه دنا بوده است، افزود: فاصله ۱۲ کیلومتری محل استقرار واحدهای امدادی تا مرکز بخش، صعب العبور بودن مسیر و سرمای شدید منطقه، شرایط سختی را برای تیم‌ های امدادی ایجاد کرده است.

راستین ادامه داد: تعدادی از واحدهای فوریت‌ های پزشکی اصفهان و بالگرد اورژانس هوایی تا پایان عملیات همچنان در محل حادثه حضور خواهند داشت.

وی با تشریح وضعیت خدمت رسانی در محل حادثه، گفت: اتوبوس آمبولانس فوریت‌ های پزشکی یاسوج و ۲۰ دستگاه آمبولانس و تیم های پزشکی و نمایندگان اورژانس کشور از ابتدای وقوع این سانحه، در محل حضور داشته‌ اند.

به گفته وی تیم های یاسوج برای ادامه امدادرسانی در شهر سی سخت از توابع یاسوج مستقر شده اند.

به گزارش صدای سلامت، هواپیمای ATR72 شرکت آسمان به‌شماره پروازی ۳۷۰۴ که قرار بود روز یکشنبه هفته جاری تهران را به‌ مقصد یاسوج ترک کند، در منطقه دناکوه سمیرم سقوط کرد.

این هواپیمای ATR۷۲، پنجاه دقیقه پس از پرواز، از صفحه رادار محو شد و روز سه شنبه لاشه هواپیما در کوه‌ های دنا پیدا شد، هواپیما حامل ۶۰ مسافر، ۲ مهماندار، ۲ نفر امنیت پرواز و دو نفر خلبان و کمک‌ خلبان بود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP