چاپ این نوشته
از سوی وزیر بهداشت مطرح شد؛

طب اسلامی نداریم/از دستاوردهای انقلاب تفسیر به رأی نکنیم

وزیر بهداشت گفت: موضوعی به نام طب اسلامی نداریم و نباید برخی روحانیون نباید به اسم ائمه(س) طبابت کنند و دارو به مردم تجویز کنند؛ طب ایرانی به طور رسمی پذیرفته شده است.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت؛. سیدحسن قاضی زاده هاشمی دقایقی پیش در نشست صمیمی با دانشجویان تشکل های دانشجویی و شوراهای صنفی و کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: دانشگاه می تواند بهترین مبدأ برای به بلوغ رساندن تفاوت نظرات باشد و دانشجویان باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند.

وی ادامه داد: موانع پیش روی شورای صنفی دانشجویان باید هر چه سریع تر برطرف شود و نظرات دانشجویان تشکل های مختلف اصفهان را به معاونین خودم در وزارت خانه منعکس خواهم کرد.

هاشمی تصریح کرد: وزارت بهداشت نباید به بیماری برخی از دستگاه های فرهنگی تبدیل شود و دانشجویان باید کمک کنند تا این وزارت خانه در حوزه های فرهنگی فقط کارهای نمایشی انجام ندهد.

تفسیر به رأی نکنیم

وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: باید به جای این که در مقام مدعی قرار بگیریم، بمانیم و پاسخگو باشیم.

وی ادامه داد: لازم است در مراقبت از آن چه که اهداف انقلاب اسلامی است، بکوشیم و در تشریح استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تفسیر به رأی نکنیم.

هاشمی همچنین بیان کرد: اگر واقعاً می خواهیم حرف رهبری روی زمین نماند باید جذب حداکثری داشته باشیم و در قضاوت های خودمان نهایت انصاف را به خرج دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت کانون های جهادی هم گفت: این کانون ها باید جذب سایر دانشجویان را هم در دستور کار قرار دهند؛ بسیج سازندگی در این زمینه اقدامات خوبی انجام می دهد که بهتر است کانون های جهادی دانشجویی هم باید فعال تر باشند و افرادی که علاقه به اقدامات جهادی ندارد را با خود همراه کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست صمیمی درباره رتبه بندی دانشگاه ها خاطر نشان کرد: یکی از شاخصه های رتبه بندی علمی تعداد مقاله های علمی است ولی نباید این موضوع را کمی دانست و سرنوشت هر کسی را فقط به این موضوع ربط دهیم.

هاشمی ادامه داد: هیئت ممیزه دانشگاه باید خلاقیت و نوآوری داشته باشد و ارتقاء استادان را فقط به مقالات علمی محدود نکند.

وی افزود: وزارت بهداشت در زمینه سند چشم انداز ۱۴۰۴ جاوتر از بسیاری از دستگاه های دیگر است و بهتر است تمامی افراد در این زمینه پاسخگو باشند؛ وزارت بهداشت بیشتر ازهمه به این سند نزدیک شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: تولید علم فقط تولید مقاله نیست ولی نباید این موضوع را هم حذف کرد و از مقالات علمی غافل شد و باید پژوهشگران واقعی در این زمینه حمایت شوند.

کمیسیونر کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر سازمان جهانی بهداشت خطاب به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب بیان کردند که روزی باید برسد که مقالات بین المللی ما به زبان فارسی باشد و این قله ای است که باید به آن برسد و در این راه باید خودمان را در عرصه های بین المللی محک بزنیم و مقالات علمی یکی از همین راهکارهاست.

به عقیده قاضی زاده هاشمی، جمهوری اسلامی ایران باید در ISI و اسکوپوس حضور فعال داشته باشد و نام دانشمندان ما در این عرصه ها بدرخشد و حضور در عرصه های بین المللی خود باختگی نیست؛ بلکه نشانه ای محکم از خودباوری است.

وزیر بهداشت به صراحت اعلام کرد: موضوعی به نام طب اسلامی نداریم و نباید برخی افراد به اسم ائمه(س) طبابت کنند و دارو به مردم تجویز کنند؛ لکن طب ایرانی به طور رسمی پذیرفته شده است.

وی در پایان ادامه داد: برخورد با برخی از مدعیان تندروی طب اسلامی فقط درخواست وزارت بهداشت نیست؛ بلکه برخی دستگاه های دیگر هم در این زمینه پیش قدم شده اند.
انتهای پیام/

telegram

Go to TOP