چاپ این نوشته
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد؛

کاهش چشمگیر حوادث چهارشنبه سوری در اصفهان/۱۱ نفر بستری شدند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: افزایش آگاهی مردم قطعاً می تواند از بروز بسیاری از حوادث ناگوار مانند حوادث شب گذشته جلوگیری کند؛ همان طور ما درباره چهارشنبه سوری با کاهش حداقل ۵۰ درصدی مواجه شدیم.

به گزارش سرویس اخبار؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با صدای سلامت بیان کرد: امسال با توجه به مشارکت اجتماعی خوبی که از سوی مردم انجام شد و تلاش خوبی که رسانه ها انجام دادند، آمار کمتری از حوادث چهارشنبه سوری را در استان اصفهان شاهد بودیم.

وی ادامه داد: کاهش آمار حوادث هم در زمینه شدت و هم تعداد حوادث بسیار مشهود بود که در این زمینه هم از مردم و هم رسانه ها تشکر می کنیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان خاطر نشان کرد: تعداد مصدومان در حوادث چهارشنبه سوری در استان اصفهان ۵۶ نفر بودند که ۱۱ نفر از آن ها برای ادامه درمان بستری شدند؛ همچنین امسال هیچ گونه تلفات جانی را در استان شاهد نبودیم.

جهانپور تصریح کرد: افزایش آگاهی مردم قطعاً می تواند از بروز بسیاری از حوادث ناگوار مانند حوادث شب گذشته جلوگیری کند؛ همان طور ما درباره چهارشنبه سوری با کاهش حداقل ۵۰ درصدی مواجه شدیم.

این مسئول همچنین گفت: در زمینه امداد خواهی از مرکز حوادث و فوریت های پزشکی هم کاهش خوبی را شاهد بودیم؛ چرا که امسال تنها هشت مورد امداد خواهی در اورژانس ثبت شد.

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم روند اطلاع رسانی مناسب از سوی رسانه ها و مشارکت عمومی از سوی مردم ادامه داشته باشد تا در زمان های دیگر مانند سفرهای نوروزی هم کاهش چشم گیر تصادفات و حوادث را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP