چاپ این نوشته
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

پایگاه خبری صدای سلامت نخستین حامی مشارکت اجتماعی در حوزه سلامت/ بدون مشارکت همگانی اتفاق پایداری نمی افتد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: فضای مجازی می تواند در ترویج فرهنگ سلامت مؤثر باشد که این همت و تلاش مردم و رسانه را می طلبد؛ به همین منظور دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدام به راه اندازی هشتگ #اصفهان_استان_سلامت کرد

به گزارش سرویس اخبار؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با صدای سلامت بیان کرد: اهمیت مشارکت همگانی در دنیای امروز به طور مشخص نشان داده شده و ثابت شده که بدون مشارکت همگانی و مردمی از سوی لایه های مختلف اجتماعی، هیچ اتفاق بزرگ و پایداری در حوزه سلامت رقم نخواهد خورد.

وی ادامه داد: فضای مجازی می تواند در ترویج فرهنگ سلامت مؤثر باشد که این همت و تلاش مردم و رسانه را می طلبد؛ به همین منظور دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدام به راه اندازی هشتگ #اصفهان_استان_سلامت کرد تا این هشتگ در حوزه اطلاع رسانی و فضای مجازی ابزاری برای جلب توجه و ایجاد حساسیت عمومی نسبت به حوادث و سوانح ترافیکی تعطیلات نوروزی باشد.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم ‌پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: هم زمان با کاهش بیش از ۵۰ درصدی حوادث، سوانح و آسیب های ناشی از شادی های نا متعارف و نا ایمن چهارشنبه آخر سال در اصفهان، این هشتگ ایجاد شد تا ضمن تقدیر از همشهریان و هم استانی های فهیم اصفهانی و الگوسازی برای سایر هموطنان، هم چنان مقوله پیشگیری بهتر از درمان، روز به روز نهادینه تر شود.

وی با بیان این که «هشتگ #اصفهان_استان_سلامت» به عنوان یک عامل کاهنده بیماری ها و صدمات قابل پیشگیری در کشور ما محسوب می‌شود بیان کرد: اگر چه کمپین های مختلفی در حیطه سلامتی وجود دارد، امّا این عنوان نخستین باری است که در حوزه درمان و سلامت استان و حتی کشور شاهد آن هستیم.

جهانپور یادآور شد: البته موفقیت نسبی این هشتگ، مستلزم همراهی اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی و اجتماعی است و در واقع تمام این اقدامات یک راهبرد است؛ این که با رعایت دستورات ساده، مراقبت سلامت خود و اطرافیان مان باشیم.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پایگاه خبری صدای سلامت نخستین رسانه ای است که به هشتک #اصفهان_استان_سلامت پیوست.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP