چاپ این نوشته
از سوی مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان مطرح شد؛

فعالیت گسترده آتش نشانی در باغ فدک اصفهان/آتش نشان ها مجهز به دستگاه حرارت سنج هستند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان گفت: باغ فدک در این شب ها میزبان بیش از دو هزار چادر اسکان است و همکاران ما در این محوطه بزرگ با استفاده از دستگاه های حرارت سنج میزان گرمای تمامی چادرها را اندازه گیری می کنند

به گزارش سرویس اخبار؛ بهزاد بزرگزاد در گفتگو با صدای سلامت بیان کرد: شهرداری اصفهان در هر سال برای میزبانی بهتر از مسافران نوروزی کمیته های تخصصی را در قالب ستاد تسهیلات سفر در نظر می گیرد که متولی کمیته ایمنی و حوادث، آتش نشانی است.

وی ادامه داد: فعالیت کمیته ایمنی و حوادث سفر ستاد خدمات کلان شهر اصفهان از ۲۷ اسفندماه شروع شد و تا آخرین روز فعالیت ستاد ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: برای کاهش حوادث احتمالی، کارشناسان آتش نشانی تمامی هتل ها، مسافرخانه ها و مدارس که مسافران نوروزی در آن ها اسکان می یابند را بازدید کردند و توصیه های لازم هم به مسئولان این مراکز داده شد.

بزرگزاد همچنین افزود: طبق نظر ستاد ایمنی و حوادث سفر، ۱۰ خودرو در میادین مرکزی اصفهان و اکیپ های امداد و نجات هم در مناطق صفه و ناژوان مستقر شدند.

وی خاطر نشان کرد: هشدارهای زیادی به مسافران از طریق مختلف داده می شود، امّا باز هم عده ای بی احتیاطی می کنند و بر اثر همین بی احتیاطی ها و استفاده از کپسول گاز و پیک نیک در چادر، یک دختر چهار ساله در باغ فدک دچار گازگرفتی مونوکسید کربن شد که با تلاش نیروهای امدادی از مرگ حتمی نجات یافت.

این مسئول تصریح کرد: ۵۵ نیروی آتش نشان به همراه هفت دستگاه خودرو و دو دستگاه موتورسیکلت در هر شیفت در باغ فدک مستقر هستند تا در صورت بروز حادثه، در کوتاه ترین زمان ممکن وارد عمل شوند.

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد خدمات سفر اصفهان ادامه داد: باغ فدک در این شب ها میزبان بیش از دو هزار چادر اسکان است و همکاران ما در این محوطه بزرگ با استفاده از دستگاه های حرارت سنج میزان گرمای تمامی چادرها را اندازه گیری می کنند و اگر وسایل گرمایشی در چادر باشد آن را خارج می کنند تا ایمنی مسافران تأمین شود.

به گفته بزرگزاد، شب گذشته ۱۳ حریق و ۲۰ حادثه رخ در اصفهان رخ داد که مشکل خاصی در این امدادرسانی ها گزارش نشده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی از تمامی مردم خواست نکاتی پیشگیرانه که مأموران آتش نشانی به آن ها گوشزد می کنند را رعایت کنند تا سفر نوروزی آن ها به کام چندین خانواده تلخ نشود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP