چاپ این نوشته
روز گذشته اتفاق افتاد؛

شکارچیان متخلف به دام افتادند/دو لاشه گراز وحشی و سلاح شکارچیان ضبط شد

محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست در منطق فریدونشهر و خوانسار شکارچیان متخلف را به دام انداختند و شکار و سلاح آن‌ها را کشف و ضبط کردند.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت؛ محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خوانسار روز گذشته در روند گشت زنی و کنترل، یک قبضه سلاح دو لول و ادوات آن را از یک متخلف شکارچی قبل از اقدام به شکار کشف و ضبط کردند.

همچنین محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فریدونشهر هم در منطقه پشت کوه موگویی به یک گروه دو نفره متخلف که قصد شکار غیر مجاز را داشتند برخورد کردند که پس از تعقیب و گریز و راه بندان، با همکاری نیروی انتظامی شهرستان فریدونشهر دستگیر شدند.

متخلفان دو لاشه گزار وحشی به همراه یک قبضه سلاح ساچمه زنی پنج تیر به همراه داشتند که توسط محیط بانان ضبط و خاطیان برای ادامه مراحل قانونی، به مراجع قضایی معرفی شدند.

طبق قانون، علاوه بر جرم بودن شکار در زیست گاه‌های حیات وحش، هر کس بطور غیر مجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف ۲۰ میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت(وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌ شود.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP