چاپ این نوشته
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد؛

بیش از ۱۷ هزار بازرسی بهداشتی در اصفهان انجام شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مرکز بهداشت استان در این ایام فعالیت گسترده ای داشت و ۱۷ هزار و ۷۹۷ بازرسی میدانی از مراکز مختلف انجام داد که در روند این بازرسی ها، دو هزار و ۳۵۹ نمونه برداری و ۶۱۷ مداخلات نظارتی پلمپ انجام شد.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با صدای سلامت بیان کرد: حجم بالای سفرهای نوروزی و تردد بالا در جاده های استان باعث شد تا مراکز بهداشتی و درمانی این استان با در اختیار گرفتن حداکثر توان خود خدمات مطلوبی را به مردم ارائه کنند.

وی ادامه داد: برخی تصور می کنند که خدمات دانشگاه‌های علوم پزشکی به اورژانس و خدمات بیمارستانی محدود می شود، در صورتی که این دانشگاه خدمات متنوعی در حوزه های آموزشی و پیش‌گیری ارائه می دهد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در تشریح خدمات ۱۵ روزه نخست ستاد نوروزی گفت: ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت‌های پزشکی در این مدّت پاسخگوی ۹ هزار و ۳۰۱ تماس هماهنگی برای ارائه خدمت به بیماران بود.

جهانپور افزود: همچنین در رابطه با فعالیت‌های این ستاد، ۲۸۰ تماس مربوط به خدمات دیالیز، یک هزار و ۳۹۹ تماس مربوطه به ارائه خدمات به بیماران اورژانس و یک هزار و ۳۴ تماس مربوط پیگیری مادر پر خطر بود.

این مسئول در تشریح خدمات ارائه شده از سوی مرکز اورژانس استان هم خاطر نشان کرد: پانزده روز نخست فعالیت ستاد نوروزی ۹ هزار و ۱۰۰ مأموریت از سوی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی انجام شد که دو هزار و ۵۴۹ مورد مأموریت ترافیکی و شش هزار و ۵۴۹ مأموریت غیر ترافیکی از عملکرد این مرکز بود.

به گفته جهانپور در طول این مدت ۲۱ مورد فوتی در جاده های استان اصفهان که مربوط به مأموریت های اورژانس بود، صورت گرفت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر از ترخیص زیر شش ساعت برای ۱۸ هزار و ۴۶۶ بیمار در مراکز درمانی استان داد و تصریح کرد: هفت هزار و ۲۹ نفر هم بستری شدند و دو هزار و ۲۸۰ تخت ویژه در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرکز بهداشت استان هم در این ایام فعالیت گسترده ای داشت و ۱۷ هزار و ۷۹۷ بازرسی میدانی از مراکز مختلف انجام داد که در روند این بازرسی ها، دو هزار و ۳۵۹ نمونه برداری و ۶۱۷ مداخلات نظارتی پلمپ انجام شد.

جهانپور در پایان گفت: معاونت غذا و دارو هم ۱۳۵ بازرسی میدانی به همراه دو هزار و ۱۵ پاسخ‌گویی علمی انجام داد.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP