چاپ این نوشته
رئیس اورژانس استان خبر داد:

۴۱ هزار و ۱۶۰ ساعت فعالیت اورژانس اصفهان در ایام نوروز/اورژانس هوایی چهار بار به پرواز درآمد

رئیس اورژانس استان گفت: آمبولانس ها ۲۰ هزار و ۵۸۰ ساعت استقرار داشتند و ۴۱ هزار و ۱۶۰ نفر – ساعت نیروی عملیاتی فوریت های پزشکی در طرح امداد نوروزی فعالیت کردند.

به گزارش سرویس خدمات پزشکی؛ غفور راستین در گفتگو با صدای سلامت اظهار کرد: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی در طرح امداد نوروزی که از تاریخ ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین اجرا شد،  به ۱۳ هزار و ۶۰۴ ماموریت اعزام شدند که از این تعداد، سه هزار و ۷۵۰ ماموریت تصادفی و ۹ هزار و ۸۵۴ ماموریت، غیر تصادفی بود.

وی افزود: همچنین از مجموع حوادث رانندگی در این مدت، دو هزار و ۶۳۹ مورد در مناطق شهری و یک هزار و ۱۰۳ مورد جاده ای بوده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان ضمن اشاره به انجام ۱۲ ماموریت احیای موفق در نوروز امسال، تصریح کرد: در این مدت، امداد رسانی به ۲۴ مورد مسمومیت با منوکسید کربن در استان اصفهان انجام شد.

راستین خبر از چهار ماموریت امداد هوایی و انتقال ۱۰ مصدوم به بیمارستان توسط بالگرد اورژانس داد و گفت: ۳۲ ایستگاه سلامت در سطح استان برپا شده بود که در این مدت، یک هزار و ۳۷۴ نفر به این پایگاه ها مراجعه کردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نوروز امسال ۱۴۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در میادین، جاده ها و مکان های تفریحی و گردشگری پرتردد مستقر شدند که مدت استقرار روزانه هر پایگاه هفت ساعت بوده است.

رئیس اورژانس استان اصفهان تصریح کرد: آمبولانس ها هم ۲۰ هزار و ۵۸۰ ساعت استقرار داشتند و ۴۱ هزار و ۱۶۰ نفر – ساعت نیروی عملیاتی فوریت های پزشکی در طرح امداد نوروزی فعالیت کردند.

راستین در تشریح بازرسی ها بیان کرد: بازرسان اورژانس ۱۵۹ بازدید از پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی و ۶۲ بازدید از ایستگاه های سلامت انجام دادند.

اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان ۱۴۱ پایگاه شامل ۷۱ پایگاه شهری، ۶۹ جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی به همراه دو دستگاه خودروی اتوبوس آمبولانس، دو دستگاه موتورلانس و ۱۵ اتاق فرمان دارد.

telegram

Go to TOP