چاپ این نوشته
رئیس مرکز بهداشت استان مطرح کرد:

کیفیت آب اصفهان مناسب است/شیوه زندگی خوبی نداریم

رئیس مرکز بهداشت استان در نماز جمعه اصفهان گفت: کیفیت آب استان اصفهان مناسب است، امّا مردم باید از این نعمت به درستی استفاده کنند تا همیشه در دسترس باشد.

به گزارش سرویس اخبار صدای سلامت؛ کمال حیدری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان بیان کرد: سلامت فقط در زمینه سلامت جسمانی نیست و از ابعاد مختلف قابل بررسی است؛ امّا مردم بیشتر سلامت را در حوزه جسم می دانند و به این موضوع توجه بیشتری دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان که به مناسبت هفته سلامت پشت تریبون نماز جمعه رفته بود، ضمن اعلام فعالیت ۴۵۰ هزار سفیر سلامت در سراسر استان ادامه داد: موضوع خود مراقبتی و تغذیه سالم از مواردی است که اهمیت زیادی دارد و سفیران سلامت در این راه کمک های زیادی می کنند؛ سفیران سلامت همچنین در زمینه صرفه جویی آب هم ورود پیدا کردند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروزه در زمینه بهداشت در منطقه حرف های زیادی برای گفتن دارد از آغاز انقلاب تا کنون شاهد رشدهای چشم‌گیری در زمینه بهداشت بودیم.

حیدری خاطر نشان کرد: بیماری‌های زیادی در زمان‌های گذشته و در دهه های پیش وجود داشت که بسیاری از آن‌ها ریشه کن شدند و این یکی از افتخارات سیستم بهداشت و درمان کشور ماست.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان همچنین تصریح کرد: اکنون بزرگ‌ترین دغدغه ما بحث کیفیت زندگی است، چون شیوه زندگی خوبی نداریم باید همه داشته‌های خود را صرف سلامتی از دست رفته خود کنیم.

وی گفت: امروزه همه روستاهای شهر از سطح سلامت مناسبی برخوردار هستند که مهم‌ترین دلیل آن توجه به مراکز بهداشت و استفاده از امکانات آن‌ها است که در شهر اصفهان کمتر به این امر توجه می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: اکنون مهم‌ترین نیاز جامعه ارتقای سطح سلامت جامعه است که این امر در آموزه‌های دینی مورد توجه قرارگرفته و همواره بر سلامت تأکید شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: کیفیت آب استان اصفهان مناسب است، امّا مردم باید از این نعمت به درستی استفاده کنند تا همیشه در دسترس باشد.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان در پایان از مردم خواست که از بستر پرونده الکترونیک سلامت که رایگان است،  استفاده کرده و وضعیت سلامتی خود را با مراجعه به پایگاه‌های مورد نظر بسنجند.

انتهای پیام/

telegram

Go to TOP