چاپ این نوشته
متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

مصرف زیاد مواد نشاسته ای قند خون را بالا می برد/ آشنایی با فرهنگ غذایی درست برای بیماران دیابتی

افراد مصرف مواد قندی را بسیار کم کنند و از استفاده نمودن زیاد غذاهایی که حاوی مواد نشاسته ای بالایی هستند امتناع نمایند، چنانچه این مواد زیاد مصرف شوند می توانند قند خون را بالا ببرند.

به گزارش سلامت نا ؛ بیماری قند یا دیابت یکی از شایعترین بیماری‌های متابولیکی است؛ علامت مشخصه آن میزان قند خون بالای ۱۲۰ میلی‌گرم در دسی لیتر درحالت ناشتا است و از دیگر نشانه‌های آن پرخوری و پرنوشی است.

دیابت دراثر کاهش تولید انسولین دربدن یا کم شدن اثرانسولین در سوخت و ساز مواد قندی حاصل می‌شود.

درحال حاضر بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به این بیماری هستند که متأسفانه در کشور ما نیز شیوع بالایی دارد و اصولاً به دو صورت بیماران دیابتی نوع ۱ و دیابتی نوع ۲ دیده می‌شود.

همواره این توصیه ها را شنیده ایم که بیماران دیابتی قند شکر و شکلات وشیرینی را باید کنار بگذارند و ازخوردن آنها امتناع کنند؛ آیا این موارد برای بیماران دیابتی مضر است .

براساس بررسی های صورت گرفته دراین زمینه، مشخص شده چاقی و اضافه وزن یکی از عوامل اصلی و مهم در بروز دیابت به حساب می آید.

** قند میوه ها به عنوان  یک قند مناسب استفاده بشود

دکتر صفوی، متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به افزایش بیماران دیابتی عنوان کرد: درخصوص مصرف شکر، هم اکنون متاسفانه آمار دیابت مان شدیدا در حال افزایش است و هشت سال  تصور می شد که اکنون آمار دیابت حدود شش درصد باشد، لکن این آمار اکنون دو برابر شده و حدود ۱۲ درصد بیمار دیابتی یا دیابت پنهان وجود دارد که  قند خون این بیماران بالا رفته و همین امر موجب شده که بیماری دیابت بسیار گسترش پیدا کند.

این متخصص تغذیه درتوصیه به شهروندان تاکید کرد: اشخاصی که نگران مساله قندخون شان می باشند به خصوص کسانی که فامیل نزدیک و درجه اولشان مبتلا به دیابت و قند خون بالا بوده اند، این گروه از افراد حتما سعی کنند که مصرف قندهای ساده همانند: شکر، قند، مربا، شربت، پولک، نبات، نوشابه،آبنبات، شکلات، شیرینی را که حاوی ساکاروز و شکر است را قطع نموده  و از استفاده آن خوداری کنند.

وی یادآور شد: اگر کسی شکر استفاده نکند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ، به خاطر آنکه ضررهای این ماده قندی بسیار بیشتر از منافع آن است، بنابراین توصیه می شود سایرمنابع قندی همانند: قند میوه ها به عنوان یک قند مناسب استفاده بشود و مالت و ایزو مالت منابعی هستند که در برخی از موادغذایی به صورت مکمل ها تولید می شوند.

بیسکویت، گز، قندهایی که با ایزو مالت تهیه شده جایگزین بسیار مناسبی برای افرادی است که خواهان مصرف نوشیدنی با شیرینی و مواد قندی هستند.

درحقیقت فاصله گرفتن از ساکاروز کمک بسیار شایان توجهی به رفع مشکل دیابت و درمعرض قند خون بالا قرار گرفتن می نماید.

** مصرف مواد نشاسته ای و بالارفتن قند خون

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: لذا توصیه ما این است که افراد مصرف مواد قندی را بسیار کم کنند و از استفاده  نمودن زیاد غذاهایی که حاوی مواد نشاسته ای بالایی هستند مثل: برنج، لازونیا، اسپاکتی، ماکارونی، سیب زمینی و…امتناع نمایند، چنانچه این مواد زیاد مصرف شوند می توانند قند خون را بالا ببرند و به هر حال مواد نشاسته ای  می تواند تاثیر بسیار جدی بر روی بالا رفتن قند خون داشته باشد.

دکتر صفوی با اشاره تاثیر مواد غذایی در بالا رفتن قند خون متذکر شد: از سویی بایستی به این نکته توجه کنیم که اخیرا درمطالعات بسیارپیشرفته  شاخصی است تحت عنوان ” GI” گلایسمی ایندکس بدان معنا که یک ماده غذایی چقدر می تواند به سرعت قند خون را بالا ببرد.

بنابراین آشنایی به مصرف مواد غذایی ضرورت دارد و اینکه کدام دسته از  مواد غذایی است موجب بالا رفتن قند خون می شود، بنابراین گلایسمی ایندکس آن مواد بالاتر است و باید از مصرف آن امتناع کنیم.

این متخصص تغذیه در ادامه بحث اظهار داشت: قبلا این شاخص چنان شناخته شده نبودند، لکن اکنون شناخته شده اند همانند مصرف هویج به صورت خام موجب بالا رفتن قند خون نشده، اما درعین حال مصرف پخته این ماده موجب بالا رفتن قند خون می شود.

وی در خاتمه متذکر شد: بنابراین برای بیماران دیابتی ضرورت توجه به این نکته و آشنایی به فرهنگ غذایی و شیوه مصرف درست توصیه می شود و اینکه مشورت با مشاورین تغذیه را هم در اولویت برنامه هایشان قرار دهند.

گزارش: اکرم کیانی

telegram

Go to TOP