چاپ این نوشته
مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو:

سلامت برنج های وارداتی به تایید وزارت بهداشت می رسد

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی اخبار پیرامون برنج های وارداتی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سلامت نا؛ مهندس محمد هاشمی گفت: سازمان غذا و دارو به مردم اطمینان می دهد که هر کالای سلامت محوری که از طریق گمرکات و به صورت قانونی وارد کشور می شوند با حساسیت و دقت بالا از نظر عدم مغایرت با معیارهای بهداشتی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: برنج هایی هم که توسط شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی یا شرکت های دیگر وارد کشور می شوند، قبل از حصول اطمینان از سلامت شان، اجازه ورود به بازار نخواهند یافت.

هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو مجوز ورود تمامی فراورده های سلامت محور از جمله برنج را به سطح عرضه صرفا پس از تایید و حصول اطمینان از سلامت آنها صادر می کند تصریح نمود: آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته سازمان غذا و دارو که مورد تایید سازمان های بین المللی و اتحادیه اروپا می باشند نیز در مناطق آزاد و تمامی استان ها مشغول فعالیت هستند.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: اگر در صحت و سقم محصولی که با مجوزهای قانونی وارد کشور شده است کوچکترین تشکیکی حاصل شود سازمان غذا و دارو به عنوان یکی از مهمترین نهادهای ناظر بر ایمنی غذا از صدور مجوز برای آنها خودداری نموده؛آنها را به کشور مبدا مرجوع می کند.

هاشمی اضافه کرد: در صورت تایید عدم وجود کوچکترین مشکلی در محصولات است که مجوز ترخیص و مصرف صادر می شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه مهم ترین سیاست سازمان غذا و دارو که از سوی ریاست سازمان بارها مورد تاکید قرار گرفته است سلامت مردم و جامعه است، یادآور شد: همواره این توصیه با جدیت و قاطعیت از سوی مدیران و دست اندرکاران سازمان غذا و دارو در حال انجام است و کوچکترین تخلف و تهدیدی در حوزه فرآورده های سلامت قابل توجیه نخواهد بود.

منبع:مهر

telegram

Go to TOP