چاپ این نوشته

درخواست سازمان پزشکان بدون مرز برای تحقیق در مورد حمله به بیمارستانی در یمن

یک ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی علیه یمن، مسئولیت این حملات هوایی را که به تاسیسات پزشکی و همچنین تشکیلات ساختاری یمن لطمه زده برعهده دارد.

به گزارش سلامت نا؛ سازمان پزشکان بدون مرز خواستار تحقیق در مورد حمله هوایی عربستان به بیمارستانی در یمن شد.

سازمان پزشکان بدون مرز خواستار تحقیق کامل در مورد حمله هوایی به بیمارستانی در یمن طی ماه جاری شد که ششکشته و هفت مجروح برجای گذاشت که بیشتر قربانیان اعضای کادر پزشکی و بیماران بودند.

این سازمان خیریه که طی سه ماه گذشته شاهد هدف قرار گرفتن دو بیمارستان ، یک کلینیک و یک آمبولانس خود در یمن بود، اظهار کرد این جنگ بدون توجه به مقررات جنگی ادامه دارد.

“راکوئل آیورا،” مدیر عملیات این سازمان اعلام کرد نحوه جنگ در یمن موجب درد و رنج زیادی شده و نشان می دهد که طرف‌های جنگ وضعیت حفاظت از بیمارستان‌ها و تاسیسات پزشکی را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی افزود: ما شاهد عواقب ویرانگر این جنگ بر مردمانی هستیم که به طور روزمره در مناطق درگیری گرفتار می‌شوند.

یک ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی علیه یمن، مسئولیت این حملات هوایی را که به تاسیسات پزشکی و همچنین تشکیلات ساختاری یمن لطمه زده برعهده دارد.

از زمان شروع حملات هوایی ائتلاف در ماه مارس گذشته تاکنون حدود شش هزار نفر کشته شده‌اند که تقریبا نیمی از آنان غیرنظامی بودند.

آیورا گفت: اماکن عمومی در مقیاس وسیع هدف بمباران و گلوله باران قرار می‌گیرند. حتی بیمارستان‌ها از این حملات مصون نیست در حالی که طبق نص صریح قوانین بین الملل، تاسیسات پزشکی باید تحت محافظت قرار داشته باشد.

رویترز

telegram

Go to TOP