چاپ این نوشته
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد:

مرگ ۴ مادر باردار از ابتدای سال در تهران/ کیفیت آب تهران را به صورت محلی پایش می‌کنیم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه کیفیت آب تهران را به صورت محلی پایش می‌کنیم، گفت: آب آشامیدنی که مردم تهران مصرف می‌کنند، سالم است و برخی برای فروش دستگاه‌های تسویه آب موضوع آلودگی را مطرح می‌کنند.

به گزارش سلامت نا، محمد شریعتی در نشست خبری اظهار داشت: مرگ مادران باردار یکی از موضوعات نگران‌کننده بود که سال‌های پیش با چالش‌های مختلفی در این زمینه مواجه بودیم.

وی افزود: سال گذشته ۱۳ مورد مرگ مادر باردار به وقوع پیوست که ۱۲ مورد آن تعریف استاندارد مرگ مادر را به خود اختصاص می‌داد و در واقع یک مورد آ‌ن تصادف مادر بود که در زمره آمارگیری‌های استاندارد قرار نمی‌گرفت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: مرگ مادران باردار یکی از مسائلی بوده که برای ما بسیار حائز اهمیت است و ریشه و علت آن را به صورت جدی بررسی می‌کنیم.

به گفته شریعتی، برخی از مادران باردار فوت شده افغانستانی بودند که دسترسی به بیمارستان نداشته و یا به دلیل نداشتن بیمه اقدام به موقع برای زایمان نکرده بودند که ریاست دانشگاه دستور داد که خدمات به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گیرد تا در خطر مرگ قرار نگیرند.

وی ادامه داد: تمامی مناطق خدمات با اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت کلیه مناطق تهران خدمات مراقبت از مادران باردار را انجام می‌دهد و تا امروز از ابتدای سال ۴ مورد مرگ مادر باردار به وقوع پیوسته که سال گذشته تا چنین موقعی ۱۰ مورد بود البته شاخص ما از شرایط کشوری بهتر بوده و در زمینه کاهش هر چه بیشتر این موارد نیز تلاش می‌شود.

شریعتی در مورد آلودگی آب تهران، گفت: این مسئله موضوع مهمی است و سیستم ما محلی آب را پالایش می‌کند و از هر محله نمونه‌برداری کرده لذا پایش ما دقیق است. همچنین آزمایشات را متعدد انجام  و دائماً کوچکترین مشکل را به آب و فاضلاب اطلاع می‌دهیم. بنابراین آبی که مردم تهران مصرف می‌کنند آبی سالم است.

منبع: فارس

telegram

Go to TOP