چاپ این نوشته
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان مطرح کرد:

اورژانس های شریعتی و نجف آباد از اورژانس های برند کشور هستند/استقرار هتل هاسپیتال میلاد ۴

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان: در بخش درمان غیر مستقیم در طی هشت ماه سال قریب به ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم هزینه شده است.

به گزارش سلامت نا، علی اعتصام‌پور در نشست خبری خود با خبرنگاران که در سالن اجتماعات اداره کل تأمین اجتماعی استان اصفهان برگزار شد گفت: در بخش درمان با دو موضوع درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم رو به رو هستیم که در بخش درمان مستقیم در سه بیمارستان و ۲۶ کلینیک و درمانگاه استانی ارائه خدمات می شود. در بخش درمان غیر مستقیم حدود ۴ هزار و ۴۰۰ طرف قرارداد با مراکز دولتی و خصوصی در استان اصفهان وجود دارد.

دکتر علی اعتصام‌ پور عنوان کرد: بسیار خرسندیم که در دوران عقلانیت مدیریت سازمان تأمین اجتماعی افتخار دارد که به دو شعار نهضت ساخت و ساز و مدیریت درمان و پیگیری ها و پشتیبانی ارشد تحقق بخشیده است. قریب به ۲۳ هزار متر مربع ساخت ساز در سازمان، به طور یقین در ارائه خدمات بهینه موثر بوده است و کوچک ترین اورژانس ها از جمله اورژانس شریعتی و اورژانس نجف آباد که از اورژانس های برند در کل کشور است در این زمینه قابل ذکرند.

وی در ادامه بحث عنوان کرد: بعد از نهضت ساخت و ساز و IT در یک سال و نیم گذشته تمام مراکز به فیبر نوری مجهز شده اند. در بهمن ماه سال جاری با سیستم HIS علاوه بر درمانگاه ها در بیمارستان ها هم تمام سیستم درمانی الکترونیکی خواهد شد.

به گفته اعتصام پور؛ در درمان غیر مستقیم وظیفه این سازمان، گسترش چتر نظارتی است که نحوه ارائه خدمات به بیماران در مراکز دولتی و خصوصی را نظارت می کند و  در استان شورای هماهنگی درمان متشکل از ریاست دانشگاه، ریاست نظام پزشکی، مدیریت درمان استان و نمایندگان بخش خصوصی ایجاد شده است تا مسائل درمان استان و نتیجه ها رصد شوند.

وی افزود: از افتخارات استانی ما، پلمپ کردن مراکزی بوده که شرایط لازم را برای سرویس دهی به بیماران نداشته اند و وقوع این امر در سایه هم سویی در بخش درمانی استان بوده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان خاطر نشان کرد: در بخش درمان غیر مستقیم در طی هشت ماه سال قریب به ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم هزینه شده است.

خوشبختانه در درمان مستقیم موفق شدیم که ۱۲ دستگاه آمبولانس را در سیستم ناوبری مستقر کنیم، همچنین ۳۲ هزار پرونده دیابتی را تجمیع کرده و بحث الکترونیکی فایل بیماران مزمن را عملیاتی کنیم. خوشبختانه مقدمات راه اندازی بخش آنژیوگرافی، بخش قلب بیمارستان شریعتی، عملیات هتلینگ بیمارستان دکتر غرضی با بودجه ای بالغ بر ۳ میلیارد و ششصد میلیون تومان در روند برنامه بوده است که ۶۰ درصد پیشرفت کار را نشان می دهد. همچنین بخش بایگانی در بیمارستان غرضی در مساحت ۲ هزار متر مربع تحویل پیمانکار شده است.

وی متذکر شد: خوشبختانه تمام بیمارستان ها به نوبت دهی تلفنی مجهز شده اند و به صورت سیار این امر انجام می شود. در کل کشور اعتبار بخشی معیار رصد بیمارستان ها است و در هر سه بیمارستان که حائز رتبه اند این عملکرد اجرا می شود. بیمارستان شریعتی جزء پنج بیمارستان حائز رتبه کشور است که شرایط آموزش به بیماران در آن وجود دارد.

امیدواریم در روند برنامه ها اولین هتل هاسپیتال با عنوان میلاد چهار را در شهید کشوری اصفهان مستقر کنیم و در سال آینده در بیمارستان غرضی در دو بخش پایلوت، هتلینگ بیمارستان غرضی را خواهیم داشت.

علی اعتصام‌ پور تصریح کرد: ادعای ما بر این است که در سه بیمارستان تخصص های اصلی را در بخشهای جراحی، بیهوشی زنان، داخلی و اطفال مقیم کنیم. این خبر بسیارخوشی است و طب اورژانس در بیمارستان های شریعتی و غرضی به صورت ۲۴ ساعته مقیم خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: مقایسه ادعای ما آن است که درمان در استان توانسته به تحول کار در بخش ساخت و ساز، نرم افزار و بخش کامپیوتری تحقق بخشد، قریب به ۴۰ جلسه چهار ساعته به پزشکان عمومی ارائه آموزش مستمر در مورد دیابت و فشار خون انجام پذیرفته که از افتخارات کشوری است.

telegram

Go to TOP