چاپ این نوشته
وزیر بهداشت در فلاورجان مطرح کرد:

جذب سرمایه های خارجی به معنای نفوذ نیست/ ۲۰ هزار تخت بیمارستانی تحویل خواهیم داد

وزیر بهداشت گفت: ما باید از فناوری های نوین نیا استفاده های خوبی بکنیم و در کنار تلاش پیمانکاران داخلی به دنبال جذب سرمایه های خارجی هم باشیم و نباید این موضوع را در قالب نفوذ معنا کنیم.

به گزارش سلامت نا، بالاخره پس از گذشت ۲۵ سال چشم انتظاری بیمارستان شفا در شهر کلیشاد و سودرجان با حضور وزیر بهداشت و معاون وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم به بهره برداری رسید.

بر اساس اطلاعات به دست آمده زمین این بیمارستان از سال ۱۳۶۹ توسط خیرین سلامت اهدا شده است و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرا گرفته است که در سال ۱۳۷۰ کلنگ زنی و آغاز ساخت شد که چهار سال قبل به علّت کمبود اعتبار نیمی از پروژه به حالت تعلیق درآمد. در سال ۱۳۸۷ مجدداً ساخت این بیمارستان از سر گرفته شد و در سال ۹۳ این بیمارستان ۱۱ هزار مترمربعی از طرف وزارت راه و شهرسازی تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد که پس از پیگیری های این دانشگاه در راستای تجهیز بیمارستان، حسن قاضی زاده هاشمی امروز آن را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه آئین افتتاح بیمارستان ۹۶ تختخوابی کلیشاد گفت: متأسفانه امر سلامت همیشه جزء اولویت های زندگی شهری و زندگی مردم نبوده است که از همین باب اثرات منفی زیادی در جامعه پدیدار شده اند و هر چه پیشرفت در شهرها حاصل می شد همزمان با آن پیشرفت در حوزه سلامت اتفاق نمی افتاد.

وی ادامه داد: باید در حوزه سلامت سرمایه گذاری های خوبی صورت بگیرد و این اشتباه است که بگوئیم سلامت یک حوزه هزینه بر است و سلامت یکی از اساسی ترین مسائل هر کشوری است چرا که رشد در تمام زمینه ها نیازمند رشد در حوزه سلامت است.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ما باید از فناوری های نوین نیا استفاده های خوبی بکنیم و در کنار تلاش پیمانکاران داخلی به دنبال جذب سرمایه های خارجی هم باشیم و نباید این موضوع را در قالب نفوذ معنا کنیم.

هاشمی در تشریح اهمیت جذب سرمایه های بین المللی خاطرنشان کرد: در کشور نزدیک به ما در طول ۲ سال ۳۶۰۰ تخت بیمارستانی ساخته و تحویل می شود در حالی که ما از ابتدای سال با در اختیار داشتن ظرفیت کامل پیمانکاران مربوطه در این امر ۱۰۰۰ تخت ساختیم و تقریباً ۲ برابر آن را در وزارت بهداشت تحویل گرفتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار تخت های ساخته شده توسط دولت قبل را ۱۶۰۰ تخت عنوان کرد و افزود: ما در دولت یازدهم در طی ۴ سال ۲۰ هزار تخت آماده خواهیم کرد.

وی با اشاره به وضعیت بهداشتی و درمانی فلاورجان هم گفت: من برای هیچ یک از پروژه های این وزارتخانه به اندازه مسائل حوزه انتخابه فلاورجان پیگیری نداشته ام که با قولی که مسئولان دادند از هفته آینده ۲ متخخص رادیولوژی در این مکان مستقر خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم در این مراسم گفت: اینکه تعداد تخت‌های این بیمارستان از ۹۶ تا ۱۴۰تخت عنوان شده به این علت است که در گذشته تنها تعداد تخت‌های بستر در نظر گرفته می‌شد اما این موضوع در قانون بودجه اصلاح شده است و تعداد تخت‌های واقعی در نظر گرفته می‌شود.

محمدجعفر علیزاده ادامه داد: از پروژه های دیگر بهداشتی درمانی در استان اصفهان می توان به تجهیز بیمارستان چادگان، بیمارستان ۲۱۵ تختخوابی نجف آباد، و بیمارستان ۱۷۰ تختخوابی خمینی شهر اشاره کرد که همگی با درصد های پیشرفت خوبی در حال سخت و یا تجهیز هستند.

رئیس سازمان تأسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی این وزارت خانه را همیار وزارت بهداشت دانست و تصریح کرد: از همین رو ۸ بیمارستان دیگر در کشور توسط این وزارت خانه ساخته شده که برای تجهیز تحویل وزارت بهداشت و درمان شده است.

گفتنی است این بیمارستان دارای بخش‌های درمانگاه عمومی و تخصصی، زنان و مامایی، دیالیز، سی.‌سی.‌یو، آی.‌سی.‌یو، ان.‌آی.‌سی‌.یو، اکوکاردیوگرافی، سونوگرافی و فیزیوتراپی، داخلی و جراحی زنان و مردان، اورژانس، رادیولوژی، داروخانه شبانه‌روزی، اتاق عمل می باشد.

همچنین با دستور وزیر بهداشت ۵۰ میلیون تومان هم به بیمارستان امام خمینی(ره) تخصیص یافت

telegram

Go to TOP