چاپ این نوشته
در گفتگو با محقق طب سنتی مطرح شد:

بهترین راهکار تغذیه در فصل بهار/نوروز مواظب باشید!

محقق طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی ایرانی گفته‌اند که مضرترین چیز برای بدن، خوردن غذای جدید است؛ درحالی که هنوز غذای قبلی کامل هضم نشده است!

نرگس مولایی در‌ گفتگو با سلامت نا گفت:حجم مواد زائد داخل بدن را افزایش ندهیم؛ بهترین راهکار، پرهیز از پرخوری و درهم خوری است و اهمیت این مسأله تا حدی است که حکمای طب سنتی ایرانی گفته‌اند که مضرترین چیز برای بدن، خوردن غذای جدید است؛ درحالی که هنوز غذای قبلی کامل هضم نشده است.

وی ادامه داد: اگر این درهم خوری و غذا خوردن روی غذای قبلی از غذاهای غلیظی مثل فست‌فودها، ماکارانی، سس مایونز، سالاد الویه، سیب زمینی و تخم مرغ آب‌پز، کله پاچه، حلوا و …. باشد، باعث بروز بیماری‌هایی مثل درد مفاصل، سنگ کلیه، نقرس و بسیاری از بیماری‌های بلغمی و سوداوی خواهد شد.

وی با اشاره به بهترین غذاها در فصل بهار به خصوص ایام عید نوروز، افزود: بهترین غذاها، آش و سوپ ساده با گیاهان و سبزی‌های هر منطقه، سوپ جو، سبزی پلو، ماءالشعیر طبی، کاهو و سکنجبین، سمنو مخصوصاً برای افراد مبتلا به کم خونی و ضعف و میوه در حد متعادل است.

مولایی  تاکید کرد: افرادی که مشکلات معده و مفاصل نداشته می‌توانند سالاد کاهو را در یک وعده با کمی آبغوره و روغن زیتون میل کنند.

وی افرادی که گرمای بدنشان بالاست و یا اینکه زیاد از شیرینی‌ها و غذاهای چرب و آجیل استفاده کرده بهتر است از شربت‌های خانگی فرونشاننده حرارت مثل شربت ریواس، زرشک، غوره، نارنج و لیمو استفاده کنند.

به گفته این محقق طب سنتی، بهتر است به جای تخمه‌های دارای روغن‌های سرد مانند آفتابگردان و تخمه ژاپنی و امثال آن از تخمه کدو استفاده کرد. همچنین میوه را جدا از شیرینی و آجیل مصرف کرده همچنین در هنگام خوردن شیرینی سعی شود با آن آب نخورید که مضر خواهد بود.

نزگس مولایی با اشاره به اینکه گردو و بادام را به صورت باز باشند استفاده نکنید، تصریح کرد: باید در زمان مصرف گردو و بادام شکسته شوند و یا زمان کوتاهی از شکسته شدن آن گذشته باشد.

این محقق با بیان اینکه بهترین آجیل‌ها به ترتیب بادام درختی، گردو و فندق است، عنوان کرد: مصرف روزانه ۷ تا ۲۱ بادام برای پاکسازی کبد، تقویت استخوان‌ها، رشد قدی اطفال و افزایش هوش و حافظه مؤثر است.

محقق طب سنتی گفت: مصرف زیاد مواد شیرین و شور تا حدی تشنگی شدیدی ایجاد کرده و مصرف آب یا دوغ یا نوشابه یخ به شدت برای کبد مضر بوده و به مرور با تکرار این عادت غلط، کبد خسته شده و به سمت کبد چرب و سیروز کشیده می‌شود.

سلامت نا توصیه می کند که در هنگام خرید دقت شود که مغزیات کهنه نباشد و در پوست خود باشند. کسانی که مبتلا به پرفشاری خون هستند، حتماً باید دقت کنند که آجیل شور استفاده نکنند؛ چرا که باعث بالا رفتن بیشتر فشار خون و افزایش احتمال گرفتگی‌های قلبی عروقی و سکته وجود دارد.

در فصل بهار و نوروز نباید در مصرف غذاهای گرم و تر، گوشت‌ها، شیرینی‌ها و ادویه تند و تیز و نیز ترشی‌ها افراط کرد. چرا که این غذاها باعث تشدید عوارضی همچون دردمفاصل، دردهای نقرسی و بسیاری از بیماری‌های بلغمی و سوداوی می‌شود.

telegram

Go to TOP