چاپ این نوشته

بال فرشتگان رحمت بر بام ایران گسترانیده شد

فرشتگان رحمت یکی از طرح‌های عیدانه هلال احمری‌هاست و در هر استان پهناور کشورمان نیازمندان از آن بهره‌مند می‌شوند، در این راستا مدیرعامل هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز به تشریح توزیع سبدهای عیدانه در استانی که به بام ایران معروف است، پرداخت.

به گزارش سلامت نا، طرح فرشتگان رحمت از حدود ۷ الی ۸ سال قبل با توزیع سبد غذایی بین زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست مانند همسران زندانیان یا خانواده‌های نیازمند و بیماران در سراسر کشور آغاز شده است.

نحوه تهیه و توزیع این سبدها نیز به این صورت است که نیازمندان توسط داوطلبان هلال‌احمر و خانه‌های داوطلب در سراسر کشور شناسایی می‌شوند و تلاش بر  این است که حتی افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هم هستند در اولویت‌های بعدی بتوانند این سبدها را دریافت کنند.

همچنین محتوای این سبدهای غذایی شامل برنج، روغن، قند و شکر، حبوبات و ماکارونی است که البته با توجه به فرهنگ هر منطقه ای، محتوای این سبدها تغییر می‌کند.

بنابراین بیش از ۴ هزار خانه داوطلب در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که با توجه به ظرفیت داوطلبان در هر استان این سبدها تهیه و توزیع خواهد شد و افراد نیازمندی که از سوی مددکاران داوطلب جمعیت هلال احمر در سطح شهرها و روستاها شناسایی شوند تحت پوشش غیرمستمر این طرح قرار می‌گیرند.

در این راستا برای مشارکت‌های مردمی یکی از بهترین کارها، فعالیت‌های داوطلبان برای رفع کمبودهای نقاط محروم است، براین اساس افراد خیر می‌توانند برای اینکه به درستی کمک‌های خود را به نیازمندان برسانند در زمینه مشارکت برای تهیه سبدهای غذایی و سایر کمک‌های انسان‌دوستانه به نیازمندان، کمک‌های مالی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام جمعیت هلال‌احمر در بانک‌های ملت، ملی، تجارت و پارسیان در سراسر کشور پرداخت کنند.

در این رابطه محمد فروغی – مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در راستای اجرای برنامه  ملی فرشتگان رحمت از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر، یک هزار و ۶۰۰ سبد عیدانه حاوی مایحتاج نوروزی به ارزش بیش از ۴۴۰ میلیون تومان در میان اقشار نیازمند و مددجویان جمعیت هلال احمر استان توزیع شد، به تسنیم گفت: این اقلام شامل روغن، چای، برنج، پوشاک، موادشوینده، حبوبات، کنسرو، پنیر و قند و شکر بوده است.

فروغی در ادامه با اشاره به اینکه خیرین و نیکوکاران این استان به میزان ۵۵ میلیون تومان کمک نقدی و بیش از ۷ میلیون تومان کمک غیرنقدی در برنامه ملی فرشتگان رحمت امسال مشارکت داشتند، افزود: سبدهای فوق در میان زنان سرپرست خانوار، معلولان، سالمندان و خانواده زندانیان توزیع شد.

تحویل سال ۲۹۴ داوطلب در کنار سالمندان

این مسئول هلال احمر با بیان “نوروز امسال ۲۹۴ داوطلب سال نو را در کنار سالمندان تحویل کردند و  این ایام را با آنان سپری کردند”، عنوان داشت: تاکنون با مشارکت ۱۶ میلیون تومانی خیرین و داوطلبان جمعیت این استان، ۲۷۷ سالمند از خدمات این برنامه نظیر حمایت عاطفی و روانی، معیشتی، نظافت، فرهنگی، بهداشتی، خرید و سفر‌های کوتاه مدت شهری و … بهره مند شدند.

فروغی در ادامه افزود: داوطلبان فارغ از درجه علمی و تحصیلی و اداری خود با حضور درخانه‌ سالمندان و با میزبانی از آنها در خانه‌های خود، سال نو را به نیابت از فرزندانشان در کنار آنها تحویل خواهند کرد و ایام نوروز را با سالمندان سپری می‌کنند.

مشارکت ۱۳۴ پزشک و پیراپزشک در طرح داوطلب یار امداد و نجات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: نوروز امسال و در قالب طرح داوطلب یار امداد و نجات، نیز ۴۰ پزشک و ۹۳ پیراپزشک داوطلب با حضور در کنار امدادگران و نجاتگران پایگاه‌های امدادی هلال احمر، به ارائه طیف وسیعی از خدمات بهداشتی – درمانی رایگان به مسافران نوروزی می‌پردازند.

فروغی عنوان کرد: امسال برای پنجمین سال متوالی همزمان با آغاز ایام نوروز، پزشکان و پیراپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر با حضور در ۷پایگاه های ثابت و ۶ پایگاه سیار  امداد جاده ای استان، سلامتی را به مسافران هدیه می‌کنند و ضمن درمان مصدومان و سانحه دیدگان و اهدای بسته‌های فرهنگی و آموزشی، به ارائه طیف وسیعی از خدمات بهداشتی – درمانی رایگان به مسافران نوروزی می‌پردازند.

وی میزان بهره وران این طرح را تاکنون یک هزار و ۸۰۳ تَن اعلام کرد و افزود: ترویج فرهنگ نوع دوستی و خدمت رسانی در سطح عموم جامعه، ارائه تصویر مناسب از اقتدار جمعیت در عرصه‌های مورد انتظار، بهره مندی از توان داوطلبان، حمایت از سلامت مسافران نوروزی، افزایش توان و ظرفیت پاسخگویی پایگاه های امدادی و زمینه سازی برای نشر اهداف نیکوکارانه سازمان از اهداف تعریف شده این طرح است.منبع: تسنیم

telegram

Go to TOP