چاپ این نوشته
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد:

۴۲۲ میلیون نفر در جهان از دیابت رنج می‌برند

سازمان بهداشت جهانی در آماری تکان دهنده از ابتلای ۴۲۲ میلیون نفر به این بیماری در جهان خبر داد.

به گزارش سلامت نا به نقل از شینهوا، سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه با اعلام اینکه نرخ افراد بزرگسال مبتلا به دیابت در جهان از سال ۱۹۸۰ تا کنون به چهر برابر افزایش یافته، تعداد بزرگسالان مبتلا به این بیماری در جهان را ۴۲۲ میلیون نفر اعلام کرد که اکثر آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.

این رقم معادل ۸.۵ درصد جمعیت کل جهان به شمار می رود.

گفتنی است، این نخستین گزارش آماری جامع سازمان بهداشت جهانی در خصوص بیماری دیابت است که روز پنجشنبه و همزمان با روز جهانی بهداشت منتشر شد.

«مارگارت چان»، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در رابطه با این موضوع گفت: اگر بخواهیم شاهد موفقیتی فزاینده در کنترل دیابت باشیم، لازم است که در شیوه زندگی روزمره خود تجدید نظر کنیم. یعنی استفاده از غذاهای سالم، فعالیت بدنی و جلوگیری از افزایش وزن بیش از حد را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی افزود: دولت ها باید از توانایی مردم کشورشان در رعایت این مسائل اطمینان حاصل کنند و نظام های بهداشت نیز باید قادر به تشخیص و درمان این بیماری در بین مردم باشند.

در بخش هایی مهم از این گزارش آمده است:

  • تعداد افراد مبتلا به دیابت در مناطق مختلف جهان در سال ۲۰۱۴، رقم ۴۲۲ میلیون نفر را نشان می دهد (۸.۵ درصد از کل جمعیت جهان)  که در مقایسه با آماری مشابه که در سال  ۱۹۸۰ گرفته شده، افزایش ۱۰۸ میلیون نفری را نشان می دهد.
  • دیابت منجر به مرگ حدود ۱.۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۲ شده است.
  • دیابت می تواند مبتلا به مشکلاتی چون حمله قلبی، سکته، نابینایی، از کار افتادن کلیه ها و نهایتا قطع عضو در بیماران مبتلا شود.

telegram

Go to TOP