چاپ این نوشته
به همّت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

آغاز بکار نخستین دوره خبرنگاری سلامت در غرب آسیا

دوره پودمانی خبرنگاری سلامت با حضور اساتید این حوزه سلامت و رسانه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز بکار کرد.

به گزارش سرویس اخبار سلامت نا، دوره دانش افزایی خبرنگاری حوزه سلامت عصر امروز در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان به میزبانی روابط عمومی این دانشگاه و با حضور اساتید دوره آغاز بکار کرد.

در این دوره که با شرکت خبرنگاران سرویس های اجتماعی و سلامت رسانه های مختلف استان اصفهان آغاز شد، عناوین آموزشی مانند نقش خبر در تبیین سلامت، کارگاه های عملی، زبان تخصصی سلامت و سایر عناوین تعریف شده ارائه می گردد.

دکتر جهان پور در بیان اهداف این دوره گفت: رسیدن به تعبیر و مفهوم مشترک بین عوامل دخیل در سلامت و خبرنگاران  بسیار مهم است و به خبرنگاران این امکان را می دهد تا به پوشش خبری در این حوزه بسیار راحت تر باشند.

وی افزود: خوشبختانه دوره خوب و با کیفیتی با همکاری و هم اندیشی برخی از همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی ترتیب داده شد که می توان گفت نخستین دوره خبرنگاری سلامت در غرب آسیا قلمداد می شود.

دکتر اکبری هم در ادامه گفت: ما در این دوره آشنایی بیشتر خبرنگاران با حوزه سلامت را دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: وقتی بیان ها نزدیک شد منظورها هم بهتر انتقال پیدا می کند و درک بهتری فراهم می شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اخبار حوزه سلامت نیازمند انتقال شفاف است و با بیان مشترکی که ایجاد می شود، می توان شاهد مشکلات کمتری بود.

اکبری در پایان صحبت های خود هم گفت: این دوره نتیجه کار تیمی ۸ ماهه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و برخی از همکاران است که امیدواریم سایر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور هم دست به چنین اقدام مهمی بزنند.

یکی از اساتید این دوره در بین خبرنگاران گفت: رسانه ها نقش مهمی در هدایت افکار عمومی دارد که این نقش  باید به خوبی انجام شود.

دکتر فرودسی پور ادامه داد: رسانه ها می توانند مفهوم سلامت و نظام سلامت را به درستی برای جامعه تعریف کنند.

گفتنی است اساتید در این دوره، در ۱۵ جلسه و در سه بخش متفاوت به خبرنگاران حوزه سلامت ارائه مطلب می نمایند.

telegram

Go to TOP